Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyek az "alap" kanki-k?

Melyek az "alap" kanki-k?

Figyelt kérdés

Azt olvasgattam hogy átlagos japán olyan 1-3ezer kanji-t tud/használ...

Nah most mivel már a hiraga-n túl vagyok majdnem a katakana-n is szeretnélek megkérni hogy adjatok nekem 1 oldalt ahol az úgy mond "alap" kanji-k fent vannak.

Tudnátok adni ilyen oldalt? (magyar jó lenne, de angol is cool)



2013. ápr. 29. 01:45
 1/3 anonim ***** válasza:

Alapvetően a jouyou kanjiről szoktak lenni listák (szószerint: mindennap használt kanjik, ezek amiket a japánok iskolában tanulnak), ami összesen 2136 tagú jelenleg.


Pl. wikipedia-n van egy lista:

[link]


Vagy egy más típusú lista:

[link]


Tanulás szempontjából én yookoso.com-t használom, ott le van írva jelentések, olvasatok és gyakori kombinációk-

2013. ápr. 29. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

köszi kaosmagier tudtam hogy rád számíthatok XD

Bár ahogy nézem a wiki-s listát eléggé elment a kedvem nehéznek tűnnek...

2013. ápr. 29. 13:06
 3/3 anonim ***** válasza:

Eleinte lehet, hogy rémísztő, de annyira nem vészes.


Érdemes előszőr az egyszerűbb kanjikkal kezdeni, mint pl. a számok, napok nevei aztán nem tudom még mi van.


Pl. ha vonásszám szerint mész, az egy viszonylag jó taktika (bár lehet van jobb is). Osztály szerint menni lehet nem a legjobb, mert ott amennyire észrevettem inkább a használati gyakoriság a predomináns (bár nem tudom pontosan, hogy rendezték őket), ami nincs összefüggésben az egyszerűséggel.


Amit akartam mondani, hogy amint megtanultad a 100-200 alapabb kanjit, azután a nehezebbek sem olyan nehezek, mivel egyrészt gyakorlott leszel, másrészt pedig a nagy vonásszámú kanjik túlnyomó része csak annyi, hogy többféle jelet összeraktak. Pl. 囁. Lehet, hogy bonyolultan néz ki maga 21 vonásával, de ha ismered a száj és a fül kanjiját, akkor már semmiség az egyiket egyszer, a másikat háromszor leírni. Vagy pl. 議 Utóbbiban is három nagyobb része van, a 言, a 羊 (kivéve az alsó vonás) és a 我. Ha minden igaz, akkor mire ezt a kanjit tanulod az összessel találkoztál (hát a 我-val nem biztos, de ez is olyan, hogy egyszer megtanulod és aztán több nehéznek tűnő kanjiban visszaköszön).


Tehát egy idő után már sokkal ismétlödőbb lesz és egyszerű lesz csak összerakni a részeket, nem kell az egészet 0-ról megtanulni.

2013. ápr. 29. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!