Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Franciául szeretnék tanulni...

Franciául szeretnék tanulni egyedül. Tudtok könyvet ajánlani? Tanult már valaki egyedül? Hogy ment?

Figyelt kérdés
2013. máj. 9. 17:58
 1/8 anonim ***** válasza:
80%

Kapd elő francia

[link]

Én nem, de apum egyedül tanult.Alapfokon beszél :)

13/L

2013. máj. 9. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
80%
Én suliban tanulom, de nem ajánlom, hogy egyedül csináld, mert ebben a nyelvben még a kivételnek is kivétele van...
2013. máj. 9. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
46%

A második válaszoló - mint általában sokan - túlmisztifikálja a nyelvet.


Menj be könyvesboltba és nézz körül az adott részlegen.

Válassz ki olyan könyvet, aminek a felépítése, stb. neked bejön. Továbbá, lehetőleg legyen hozzá hanganyag is illetve megoldókulcs.


NEM lehetetlen megtanulni egyedül sem ezt a nyelvet sem!

2013. máj. 9. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
100%
Bizony h nehez megtanulni en mar csak tudom svajcban vaok egy szot aminek az ertelme ugyan az azt hasznaljak tobb felekeppen is.De attol meg tanulgathatod de nem konnyu az biztos
2013. máj. 11. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem misztifikálom túl, ötös vagyok belőle, de attól még lehet nehéz. :) Ne oktass ki, mert én csak a tényeket közöltem. Kössz.
2013. máj. 11. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
44%

5. válaszoló!


Nem értem, miért veszed kioktatásnak.

Hiszen a kérdezőnek válaszoltam csak.


Azért valljuk be, körüllengi a francia nyelvet egyfajta "hű, az de nehéz misztika".


Egyébként is, nincs olyan, hogy könnyű vs. nehéz nyelv.

2013. máj. 11. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!

azt hiszem, inkább tanfolyamra megyek! :)

2013. máj. 11. 20:28
 8/8 anonim válasza:
100%
Én sokaktól hallottam, hogy jól elindultak a Villám Francia tananyaggal. A baj csak az, hogy eddig én sem találtam meg a letölthető anyagot hozzá. De ha az meglenne, én ajánlanám neked is! amúgy sokan megtanulnak franciául, azt mondták nekem, hogy aki angolul tud, az könnyen megtanulja a franciát is, sok a nagyon hasonló szó, a nyelvtan már nem túl hasonló, de a magyarhoz képest még mindig egyszerűbb a barátom szerint, aki francia és tanul magyarul éppen. Szóval ha nem futná tanfolyamra, akkor ezt az anyagot ajánlom neked is! Sokan tanultak vele autodidakta módon és alap ill. középfogig jutottak vele. Ha ez a célod, érdemes utánajárni! Üdv
2013. máj. 12. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!