Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik nyelvet tanuljam az...

Melyik nyelvet tanuljam az angol után?

Figyelt kérdés

A választási lehetőségek:

német, olasz, orosz, francia



2013. máj. 11. 21:44
 1/10 anonim ***** válasza:
73%

Francia vagy német. Bár az orosz is nagyon jó. Olaszt francia után könnyen megtanulhatod.

Én franciát tanulok, mert nem szeretem a németet. Rá kell érezni az ízére, de hasznos nyelv. :)

2013. máj. 11. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
0%
Eggyiket se.Ahol nem értenek meg angolul,oda nem is érdemes menned.Bár a franciák nagyon büszkék a nyelvükre,viszont kevésbé befogadóak.Talán a spanyolt lenne érdemes,mert Amerikának a fele spanyol.Meg az arabot,mert a kereskedők nyelve arab.De ez a német,olasz,orosz egy fölösleges baromság ott úgy is meg fognak érteni angolul.Ha csak nem akarsz te is divatmagyar lenni és majmolni az olaszokat.Taves baxtalo
2013. máj. 11. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

(Hát Franciaországban azért durcásan néznek rád, ha nem tudsz megszólalni legalább egy kicsit. Sok afrikai ország nyelve francia, az Európai Unió, a posta és a diplomácia nyelve.)

Szerintem a nyelvtudás egy olyan tudás, aminek mindig haszna van, sok helyen fel tudod használni, fejleszti a logikád, és a munkavállalásnál sem utolsó szempont. Ha engem azért nem vennének fel az álomállásomba, mert valaki beszél még két másik nyelvet, akkor igencsak mérges lennék.

Én sajnálom, hogy nem tudok még nyelveket, fantasztikus érzés beszélni rajtuk, öröm, hogy ismered őket. Én még olaszul és spanyolul szeretnék megtanulni, az oroszra pedig kihívásként tekintek.

2013. máj. 12. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Hát most a német és a francia között próbálok dönteni. A franciát sokan nehéznek tartják (meg annak is tűnik) ezért lehet, hogy a németet fogom tanulni. De ha befejeztem a németet akkor elkezdem a franciát.
2013. máj. 12. 10:53
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

A franciában ha megtanulod az alapokat, minden simán megy.

Kiejtés: megvan minden magánhangzónak, mássalhangzónak az ejtése, annak függvényében, hogy mi van utána. Pl. au -t o -nak ejtik. Így már az elején el tudsz olvasni bármit, helyes kiejtéssel.

Nyelvtan: az igék ragozását meg kell tanulni, ez van, de nagyon logikus. Pl. ER végi igék ragozása megegyezik, IR végű igék ragozása is. Ha megtanultad a három alap igeidőt (passé composé, imparfait, futur simple), utána a többi már nagyon könnyű, mert rá épül. Pl. conditionel képzése: futur tő + imparfait rag


Ezzel csak annyit akartam mondani, hogy sok nehézséget ad a nyelvhez a sok szabály, de ezek mind logikusak, sokkal logikusabb, mint a magyar, bár a kivételektől nekem mindig kettéáll a fülem. :D

De ha a némettel szeretnéd kezdeni, azzal kezd, ez a te döntésed. Utána is ráérsz franciát tanulni. :) Hallgass pár zeneszámot szöveg mellett és nézd meg, melyik tetszik jobban. :)

2013. máj. 12. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Azért még meggondolom magam.
2013. máj. 12. 15:33
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez attól is függ hol laksz. Én pl Sopronban élek, ezért egyértelmű volt, hogy németül tanuljak, mivel itt van a szomszédban Ausztria.
2013. máj. 12. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Én nem vagyok olyan szerencsés mert Nyíregyházán élek
2013. máj. 12. 17:01
 9/10 anonim válasza:

Mindenképpen olyat érdemes választanod, aminek hasznát is veszed. Jelenleg az 5 leggyakrabban használt nyelv sorrendben: angol, német, francia, spanyol, olasz.

Angol-német párosítással már Dunát lehetne rekeszteni, szóval én a franciát javaslom. Jobban hasznát fogod venni, mint a németnek...

2013. júl. 28. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Már eldöntöttem! Franciát tanulok!

Igaz hogy valamelyik kommentemben azt írtam hogy (lehet) németet fogok de mégsem.

2013. júl. 30. 16:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!