Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik nyelvet tanuljam az...

Melyik nyelvet tanuljam az angol mellett? (bővebben lenn)

Figyelt kérdés
Nemzetközi igazgatásra fogok járni szeptembertől,és majd 2 nyelvvizsgára lesz szükségem.Német,francia és az orosz nyelven gondolkodom.Mindegyik nyelvet a nulláról kezdeném.
2012. aug. 5. 17:19
 1/10 anonim ***** válasza:
37%
német
2012. aug. 5. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
74%

Én a németet mondanám, Magyarországon ezt szokták munkavállalásnál a leggyakrabban kérni.


De természetesen a többivel sincs semmi baj, nyugodtan válaszd azt, amelyik a legjobban érdekel.

2012. aug. 5. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
66%
Szia, ha kicsiben gondolkozol és biztosra akarsz menni a német ideális lehet. De ha többet akarsz akkor az orosz, a keleti gazdaságok vannak most feljövőben, és a némettel és angollal ellentétben, oroszul beszélő szakemberekből nincs túltelítettség a piacon. Ide lehetne írni még a kínait, japánt is, egyre inkább keresett nyelvek és a fizu is messze jobb vele. Én spec. a japán és kínai nyelveket tanulom, és az oroszon is gondolkodom, mert egyszerűen erre van nálunk igény, az angolommal kitörölhetem, kötelező persze de mindenki beszéli már így ezzel nem kapok jobb fizut.
2012. aug. 5. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
37%
Német
2012. aug. 5. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
71%

Igaza van a 3-asnak, csakhogy:

- szerintem a német sokkal könnyebben tanulható nyelv, mint az orosz (velem anno az oroszt 8 évig próbálták megtanítani, és kevesebbet tudtam belőle, mint németből 4 év után)

- most, hogy továbbtanuláshoz vizsga kell belőle, nagyobb az esélye, hogy fel tudsz készülni németből, mint az oroszból.


Az biztos, hogy a közeljövőben az orosz, kínai stb. nyelvek többet fognak érni, mint még ma.

2012. aug. 5. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
63%
Miért kellett lepontozni a második válaszomat???
2012. aug. 5. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
61%

Szerintem nem az itt jelen levők pontoztak le.

Ma már megint találkoztam olyannal, hogy minden logika nélkül pontozgat lefelé valaki a legkülönbözőbb oldalakon, kérdéseknél.

Volt már ilyen a múltkoriban szinte napi rendszerességgel, ma úgy látszik újrekezdte.

Adok neked zöld-mancsot, nekem van sok, jó??? :))))

2012. aug. 5. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
56%
német >> orosz > francia
2012. aug. 5. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
56%

Köszi, én is adtam neked zöldet. :D


Amúgy nem a százalék érdekel, csak fel nem foghatom, hogy ki szórakozik ilyesmivel, milyen beteg lelkületű ember!?

Nagyon sekélyes lehet az élete, ha így éli ki magát.

2012. aug. 6. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
56%

Igen, vagy beteges lelkületű, vagy beteg szellemi állapotú, vagy egészen kiskorú gyermek, akit a mamája odaültet a gép elé (gyakorold az egér-kezelést), miközben ő maga jól el van akármivel, esetleg akárkivel.

Kb. 2 hétig nem volt ilyen gond (szerintem nyaraltak), tegnapelőtt újra kezdődött az egész.

2012. aug. 6. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!