Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Tudnátok segíteni? Egy fogalma...

Tudnátok segíteni? Egy fogalmazást kéne lefordítani németre (bövebben lent)

Figyelt kérdés
A hobbi mindenkinek mást jelent. Valakinek a kedvenc időtöltését, valakinek mást.Nekem a hobbi az, amivel ki tudok kapcsolódni, elfelejtem minden gondomat. Én nagyon sokat szoktam a barátaimmal lenni.Ők a második családom. Nagyon sokat szoktunk szórakozni, és ha nem is csinálunk semmi hülyeséget, megbeszéljük az aznapi eseményeket.A második "hobbim" a zene . Akkor szoktam zenét hallgatni, amikor nagyon szomorú vagyok vagy éppen semmihez sincs kedvem. Ilyenkor megjön az életkedvem és ujra pörögni fogok. Valakinek a hobbija a tanulás. Szerintem ez nem hülyeség. Mondjuk ha választanom kellene a zene, a barátok és a tanulás között én lehet hogy a tanulást választanám. Hogy miért? Mert ha nem tanulok akkor nem viszem semmire az életben. Nagyon szeretnék sikeres lenni az életben. Szeretném megvalósitani az álmaimat, ami tudás nélkül nem következhet be.

2013. máj. 12. 11:34
 1/6 A kérdező kommentje:
kérlek segítsetek,nagyon fontos ez nekem. Még ma kész kell lennem vele. Nagyon megkoszonném annak aki segítene
2013. máj. 12. 11:35
 2/6 anonim ***** válasza:
Meg sem próbálod? Nem olyan nehéz ez.
2013. máj. 12. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
hogy próbálnám meg ha nem tudok németul? Google fordítóba meg nem szeretném,mert rosszul fordít. kérlek segítsetek
2013. máj. 12. 12:14
 4/6 anonim ***** válasza:

Das Hobby bedeutet jedem was anderes. Einem sein Freizeitvergnügen dem Anderem etwas anderes. Für mich ist das Hobby, wenn ich mich entspannen, meine Sorgen vergessen kann. Ich bin sehr viel mit meinen Freuden zusammen. Sie sind für mich meine zweite Familie. Wir vergnügen uns sehr viel zusammen und wenn wir keinen Quatsch machen, besprechen wir das Tagesgeschehen. Meine zweite Hobby ist die Musik. Ich höre dann Musik, wenn ich große Kummer, oder wenn ich zu nichts Lust habe. Da werde ich wieder lebenslustig und wieder trudelt mein Leben.

Manchem Hobbys ist das Lernen. Nach meine Meinung ist es kein Blödsinn. Sagen wir, wenn ich wählen müsste zwischen der Musik, Freunden und Lernen, dann würde ich das Lernen wählen. Warum das? Wenn ich nicht lerne, dann komme ich im Leben nicht weiter. Ich möchte sehr erfolgreich im Leben sein. Ich möchte meine Träume im Leben verwirklichen, was ohne das Wissen nicht erfolgen kann.

------------------------------

Arra azért kíváncsi vagyok, hogy német tudás nélkül hogy akarod ezt most eldönteni, hogy jó-e a fordítás?

-------------

Nyugtatónak: A fordítás tökéletes!...:)

2013. máj. 12. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

valóban nemtudom,hogy jó-e de azért látni,ha valami google fordítóval van lefordítva. (mivel kipróbáltam és magyar szavak megmaradtak benne. )

De nagyon nagyon szépen koszonom a fordítást.

2013. máj. 12. 17:43
 6/6 anonim ***** válasza:

Az első sorok jók (a fordításban)

A "Hobby" szó semleges nemű


Mein zweites Hobby ist die Musik.

Ich höre Musik, wenn ich großen Kummer habe oder wenn ich zu nichts Lust habe. Da bekomme ich wieder Lebenslust und mein Leben trudelt wieder.

2013. máj. 14. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!