Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik a legkönnyebben tanulha...

Melyik a legkönnyebben tanulható nyelv ezek közül: svéd, finn, norvég?

Figyelt kérdés
2009. jún. 27. 09:37
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Svéd.
2009. jún. 27. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A svéd a legkönnyebb, a nyelvtana nagyon lebutított, és a kiejtése sem nehéz (legalábbis könnyebb, mint az angol). Ha tudsz svédül, akkor norvégul és dánul is tudsz majd olvasni, úgyhogy egy kicsit amolyan "jolly joker"-nyelv is. A norvégot, dánt elsőre nem ajánlom, mert nehezebbek, mint a svéd. A finn elég brutális, nem hasonlítanak a szavak semmilyen másik nyelv szavaira, és a nyelvtana is elég nehéz. Csak akkor ajánlom, ha szeretsz táblázatokat magolni...
2009. jún. 27. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
64%
Én úgy tudom,hogy a finn nagyon hasonlít a magyarra.Egyszer együtt utaztam finn lányokkal,és először azt hittem,hogy magyarok.Ugyanaz a hanglejtés,ugyanaz a dallam,csak csodálkoztam,hogy miért nem értem,mit beszélnek.
2009. jún. 27. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Minden nyelv egyforma nehéz.


A norvég meg a svéd gyakorlatilag egymás nyelvjárásai. Azt olvastam a Wikipédián, hogy a norvégok könnyebben értik meg a svédeket meg a dánokat, mint fordítva, de mégis érdemesebb a három nyelv közül svédül tanulni, mert abból a legkönnyebb tananyagot találni. Ajánlom a Harrach Ágnes-féle Kevés szóval svédül könyvet, én is abból tanultam.


A finn nagyon távoli rokona a magyarnak, kb. annyira hasonlít hozzá, mint az izlandi a franciához. Úgyhogy a magyar tudásod nem fog segíteni a megtanulásában, de én tanultam már finnül is, és nem volt nehezebb, mint a svéd. A több ragozás hosszú távon nem feltétlenül jelent nagyobb nehézséget, sőt a morfológiai szabályokat könnyebb megtanulni, mint a szintaktikaiakat.

2009. júl. 17. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Én finnül kezdtem nemrég önszorgalomból, a neten elég sok videót és kiejtést segítő hanganyagot találtam.

Én ajánlanám neked a finn-t, de Te döntsd el melyik tetszik :)


[link]


Kezdésnek ez megteszi szerintem ezzel eltudsz jutni egy olyan szintre hogy egy kis angollal keverve egy finn utazásnál kedvesek legyenek veled :)

2009. aug. 28. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!