Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Üdv! Szerintetek érdemes...

Üdv! Szerintetek érdemes lenne bevállalni egy 3. nyelvet? (többi lent)

Figyelt kérdés

Most fogok osztályt váltani,ahol emelt szinten lesz lehetőségem az angolt tanulni(heti 6 óra).Itt kell választanom egy 2. nyelvet,ami lehet német,orosz,francia.Ebből adódik a kérdés:nekem már van németből egy c1es nyelvvizsgám ,viszont,azért,hogy osztályt válthassak kb 8 hónap alatt kellett egy kb b1-es nyelvi szintre megtanulnom angolul,de ennek ellenére úgy érzem,hogy az új osztálytársaim magasabb szinten állnak abból a nyelvből,szóval sok időmet fel fogja emészteni az angoltanulás. Érdemes bevállalni egy 3. nyelvet(ha igen,szerintetek melyiket) vagy év elején csináljak osztályozóvizsgát a németből és legyen heti 3 szabad órám illetve egy tantárgyról le legyen a gondom?

Remélem érthetően fogalmaztam(ha nem ,akkor leírom üziben)

Válaszokat előre is köszönöm!

16/f


2013. máj. 15. 22:06
 1/5 anonim ***** válasza:

Én azt javaslom mindenkinek, hogy 3. nyelvbe addig nem érdemes kezdeni, amíg másik kettőt (és abból az egyik angol legyen) nem tudja nagyon jól. Azt tapasztalom 20 év munkaviszony után, hogy egy középfok még elég kevéske, és annak nincs értelme, hogy valaki alapszinten tud kommunikálni egy nyelven, maximum ha turistaként útbaigazítást kér.

Szóval azt mondanám, hogy mivel angolból van bőven pótolni valód, a következő évben erre koncentrálj. Ha az angol meg a német már jól megy, akkor nyugodtan belevághatsz a harmadikba, de előtte fölösleges.

2013. máj. 15. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszod!Remélem,az angollal nem lesznek problémáim:)

Még egy kérdés:Heti 6 sulis órával és 2 különnel mennyi idő alatt lehet meg esetleg egy c1?Sajnos a németet ehhez nem tudom hasonlítani ,hiszen az a nyelvvizsga 8 év munkája volt,habár első osztályos korom óta tanulom,remélem az angol nem fog annyi időt igényelni:)

2013. máj. 15. 22:18
 3/5 anonim ***** válasza:
Erre sajnos nem tudom a választ, mert amikor még én nyelvvizsgáztam, akkor még csak alap-közép-felsőfok volt, nem c1 meg hasonlók.
2013. máj. 15. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Azért köszönöm:)
2013. máj. 15. 22:21
 5/5 anonim ***** válasza:

Erre sajnos nem tudom a választ, mert amikor még én nyelvvizsgáztam, akkor még csak alap-közép-felsőfok volt, nem c1 meg hasonlók.



Most is. a c1 a felső.

2013. máj. 15. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!