Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A svéd kiejtés mennyire...

A svéd kiejtés mennyire nehéz? Megtanulhatom egyedül?

Figyelt kérdés

Tanár nincs hogy tőle tanuljam.De a nyelvet nagyon szívesen megtanulnám.Angolul már tudok,meg tanulok 2 másik nyelvet(de azok úgyse segítenek benne szerintem).Ennyi lenne amit tanulok,szóval csak 4-et szeretnék egyszerre,nem 10et.


Most nyáron lenne rá időm.



2013. máj. 17. 17:42
 1/6 A kérdező kommentje:

A másik 2 nyelvem amúgy a francia és az orosz.A francia is jól megy.Orosszal kicsi szünet volt,de amit eddig tanultam,azt abból is tudom.

De szerintem ez a 2 úgyse nagyon segít.

2013. máj. 17. 17:44
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A kiejtés, hát. Én nem tudok svédül, de amit olvastam róla, az alapján nem tűnik a legegyszerűbbnek, de azért megtanulható szintű. Olvass el róla valamit magad, vannak svéd kiejtésről szóló oldalak. A svéd valamilyen szinten tonális nyelv, tehát van, hogy más hangsúllyal más a jelentés; valamint a svéd is hangsúlyidőzített nyelv (mint pl. az angol), amit nem olyan egyszerű megszokni egyből, sokat kell gyakorolni.
2013. máj. 18. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ezt egyedül nem tudod megtanulni. Kell nyelvi környezet hozzá. Viszont ha elkezdessz svédül tanulni (úgy, mint én), akkor szépen, lassan fejlődni fogsz és ha ezek után kerülsz nyelvi környezetbe, már tényleg hamar beleszoksz.

Ha angolul már tudsz, nagyon könnyen fog menni a svéd. Én is csak angolul "tudtam", mikor egy éve elkezdtem, és most kb. annyira tudok svédül, mint angolul, holott az egyiket 8 évig, a másikat 1 évig tanultam. Szóval a kiejtés ne riasszon el. =)

2013. máj. 18. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Hanganyag is segítene

az elején (kazetta, CD)

2013. máj. 18. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszi a választ! :) Mentek a zöldek mindenkinek :)
2013. máj. 19. 22:58
 6/6 anonim ***** válasza:

hát kicsit furcsa kiejtése van.

de még mindig jobb mintha a dánt tanulnád mert az 1000x rosszabb

2013. szept. 10. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!