Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ecl nyelvvizsgán már másodjára...

Ecl nyelvvizsgán már másodjára buktam meg. Hogyan lehetséges ez?

Figyelt kérdés

Az érettségimet 97%-ra írtam, az összes ecl es témát 80% ban szóról szóra tudom és a nyelvtanom is nagyon jó!

Végig kitűnő voltam, de most is megbuktattak!

Multkor 59% al, most 56-al!!

Az előzőnél fellebbeztem, de elutasítottak!

Mit kellene tennem?

A tudásom szinte meghaladja a középszintet...

A megoldásokat sem rakják ki, egyszerűen csak elutasítanak...

Ezt felháborítónak találom!

És fizessek azért, hogy megnézhessem és utazzak ki a világ végére...


Mit lehet tenni?


2013. máj. 17. 19:57
 1/10 anonim ***** válasza:
69%
Az érettségi A2-B1 szintű, te pedig valószínűleg B2es-re mentél.
2013. máj. 17. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
26%
Menj TELC-re. Az könnyebb, értékben pedig nem különb, mint egy ecl. (konkrétan senki nem nézi a "márkáját").
2013. máj. 17. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

B2-n voltunk, igen, de megvettük az ecl-es szövegerteses konyvet!

Rendre 70% ra irtam mindet, elesbe pedig 2x is meghuztak par% al...

2013. máj. 17. 20:09
 4/10 anonim ***** válasza:
52%

Komplexen voltál?

A szóbelid az megvan?

2013. máj. 17. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
36%
Tényleg próbálj meg elmenni egy másik vizsgaközpont írásbelijére (pl. Origo)
2013. máj. 17. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Nincs, mivel lattam az ismeroseimen, h a szobeli lazan megvan mindenkinek, az irasbelin meg buktatnak mindig...

Gondoltam elobb megcsinalom az irasbelit es ha meglesz, akkor megyek szobelizni!


Melyik van az ecl-el egy szinten, amit elfogadnak kulfoldon is?

2013. máj. 17. 21:16
 7/10 anonim ***** válasza:
52%

Már valaki írta (fentebb), hogy a "TELC" is hasonló

Lehet, hogy tényleg könnyebb valamivel (a Telc)

2013. máj. 17. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
26%

Ha bele tudsz "tekinteni" megnézhetnéd,

hol vesztettél sok pontot s legközelebb abból

a részből jobban készülsz

2013. máj. 17. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Mondom még egyszer a TELC, ugyan úgy nemzetközileg elfogadott nyelvvizsga, mint az ECL. Többről nem tudok, ez a kettő a leghíresebb. Én TELC-re mentem, mert már akkor tudtam, hogy könnyebb, mint az ECL, és tényleg.


Azt meg nem értem, miért csinálod külön, persze, annak is meg van az előnye, de szerintem komplex a legjobb választás. Ha az egyik fele sikerül, akkor azt megtarthatod. Sőt... ECL-en elvileg úgy van, hogy ha csak a fele sikerül a komplexnek, akkor újra kell az egész vizsgát csinálnod (annak ellenére, hogy az egyik fele sikerült), magyarul ki kell fizetned a teljes vizsgadíjat, míg TELCen mehetsz külön csak az egyik felére.


Amiket leírtam 3 éves infók, én akkor nyelvvizsgáztam komplexet TELCen. Azóta lehet változtak a dolgok. Mindenesetre ugyan úgy nemzetközi, mint az ECL, próbálkozz meg vele.

2013. máj. 18. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

én ugyanígy voltam mint te. szépen beszéltem angolul, a leveleim nagyon jók voltak, nyelvtanban is erős voltam. engem érdekes módon 2x 59%-al buktattak meg, a fellebbezésnél sem kaptam meg a plusz fél pontot ami kellett volna. egy hónappal később szintén elmentem vizsgázni, nem készültem rá kb semmit,és milyen érdekes,akkor 80%-ra sikerült.. a tudásom semmivel nem volt pedig több.

érdekességképpen 2 barátnőm is pont harmadszor ment át, nekik is 1-2% kellett volna előtte..

2013. máj. 18. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!