Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyire nehéz folyékonyan...

Mennyire nehéz folyékonyan megtanulni németül és közel anyanyelvi szinten beszélni? Mennyi idő kell hozzá?

Figyelt kérdés

Most lesz lassan nyolc éve, hogy németet tanulok, de szeretném a c1-es szint közelében érezni magam.

A legnagyobb problémám az, hogy értem ha hozzám németül beszélnek, tudom hogy mi van németül leírva, csak én nem tudok olyan gyorsan válaszolni. Van esetleg erre valakinek valami ötlete?



2013. máj. 25. 16:58
 1/8 anonim ***** válasza:
75%

A folyékony és az anyanyelvi az két különböző szint.



Ha anyanyelvi szintre vágysz és még nem múltál el 20 éves akkor ki kell költöznöd Németországba és akkor talán meg tudod közelíteni ezt a szintet. Ellenkező esetben örülhetsz ha egy viszonylag folyékony szintet el tudsz érni.

2013. máj. 25. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Akkor pl. a nyelvtanár milyen szinten tudja a németet?
2013. máj. 25. 17:18
 3/8 anonim válasza:
100%

Szerintem ahhoz , hogy egy átlagember rendesen megtanuljon németül legalább 10 évet kell tanulni ( lassú tempóban , heti több órában ) , persze vannak nyelvzsenik akiknek ez állítólag gyorsabban megy.

Ha anyanyelvi szinten akarsz beszélni , akkor német nyelvterületen kell egy ideig élned , könyvből , vagy internetről anyanyelvi szinten nem lehet megtanulni.

A most divatos és mellesleg méregdrága hiper-szuper pár hónapos nyeltanfolyamokkal szerezhetsz ugyan nyelvvizsgát , de az azért nem azonos az igazi tudással.

Válaszolni mindig nehezebb , mint valamit megérteni , de ahogy egyre többet tudsz , úgy a válaszadás is egyre jobban fog menni...

Amennyiben tényleg komolyan gondolod a nyelvtanulást , tölts el egy kis időt Németországban , ott fogsz igazán fejlődni , mivel mindenki németül fog veled beszélni ....

2013. máj. 25. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
42%

Előttem szólót annyiban pontosítanám, hogy az anyanyelvi szinthez részben vagy egészben ott kell felnőni, ott kell tanulni különben nem fogod annyira ismerni a kultúrát hogy megértsd azt amit egy anyanyelvű megért.



Egy jó nyelvtanárnál maximum a folyékony szintig juthatsz el. De ha nem mész ki 2-3 évre gyakorolni akkor is a beszéded körülményes, és a németes fordulatokat, kifejezéseket nélkülöző lesz. Olyan magyarosan fogsz németül beszélni, a kiejtésről esetleg nem is beszélve.

2013. máj. 25. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
A kiejtésem szerencsémre kivételes, többen mondták, hogy akár egy német úgy ejtem a mondatokat, pontosan érzem hol kell erősebben, hol kevésbé erősebben megnyomni egy-egy szótagot, ill. a "h"-t is rendszeresen használom, van ahol kicsit gége és torok között kell ejteni, de nem nehéz
2013. máj. 25. 17:50
 6/8 anonim ***** válasza:
35%
Nekem is ez a problémám mint neked, kérdező :) Én kb 4 évet tanultam iskolában németül, és másfél évig éltem Németországban. A C1 nyelvvizsgára hajtok éppen. A szintfelmérő szerint B2-n vagyok jelenleg. Én egy 1 hónapos heti 5-ször 5 órás intenzív tanfolyamon fogok részt venni. Aztán pedig úgy tervezem hogy külön részt veszek még a Goethe C1-es nyelvvizsga felkészítőjén, majd nyelvvizsga és jelentkezem az Andrássy Gyula Német nyelvű egyetemre mesterre, ami két év német nyelven. Na utána már csak megleszek :D remélem. Emellett egyébként nagyon sokat nézem a német tv csatornákat, ez is sokat segít.
2013. máj. 30. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
A német tv nézés az tényleg hasznos, volt hogy napokig megmaradt a fejembe a német híradó, időjárás, a sorozatok szövege...Értem én amit a német emberke mond, csak hirtelen válaszolni nem oly egyszerű
2013. máj. 31. 18:12
 8/8 Zebra3328 válasza:
chetelős oldalakat próbáltál? vagy conquiztador.de
2013. júl. 19. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!