Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Kijavítanátok a hibákat ebben...

Kijavítanátok a hibákat ebben az angol nyelvtani feladatban?

Figyelt kérdés

Az angol házim egy olyan feladat amiben az igéket helyes alakba kell rakni. Ezt a feladatot osztályozni fogja a tanár... Megcsináltam, de örülnék ha valaki átnézné mert szerintem párat elrontottam Nagybetűvel írom azt amit én írtam be.


Last week I was alone at home. I WAS DOING (do) my homework so I was really concentrating. Everything was very quiet. I HAD SWITCHED (switch) off the telly and the radio before I started. I WAS WRITING (write) an essay about ghosts when suddenly I HEARD (hear) a loud noise from the kitchen. I WENT (go) to check - the window was open. I thought someone HAD LOCKED (lock) the windows when I sat down to do my homework. I felt (feel) scared. We LIVE (live) on the ground floor so anybody could get in through the window. I had just got up to investigate when my phone STARTED (start) ringing. It was my parents. They were phoning me to say that they HAD FORGOTTEN (forget) to close windows before leaving for the cinema and wanted me to close everything because a storm HAS COME (come).


Előre is köszi a segítséget :)


2013. jún. 5. 18:38
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem az utolsó comes, de a többi jónak tűnik! (És a comes-ban nem vagyok biztos, ellenben a többivel!)
2013. jún. 5. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem jó minden, kivéve az utolsót, az was coming.

De nem 100%, csak úgy futólag néztem át, azért várd meg a többi választ :)

2013. jún. 5. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Igazából az utolsóval vagyok a leginkább gondban, én is oda a was coming-ot is írtam, mert nem tudom h ez most pp vagy folyamatos múlt.

De lehet hogy az eslő válaszolónak van igaza és comes...


Azért köszi az eddigi válaszokat. :)

2013. jún. 5. 18:59
 4/4 anonim ***** válasza:

Igen, was coming.

Azért telefonáltak, mert akkor mikor telefonáltak, jött a vihar.

Akkor ezt mondták volna a telefonba: a storm is coming, shut the windows.

Viszont utólag így számolsz be róla: they wanted me to shut the windows because a storm was coming.

2013. jún. 5. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!