Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan, milyen módszerekkel...

Hogyan, milyen módszerekkel tudnám "életben tartani" a német nyelvtudásomat?

Figyelt kérdés

Kb. 2 éve szereztem német nyelvből középfokú, államilag elismert nyelvvizsgát, de azóta nem igazán használtam és mostanság beleolvasgattam és sajnos rá kellett jöjjek, hogy igen sokat felejtettem, mivel munkám során nem használom ezt a nyelvet.

Viszont szeretném még menteni ami menthető és visszarázódni a nyelv használatába, erre szeretnék megoldásokat.

Mit ajánlanátok? Ti mivel tartjátok aktívan a nyelvtudásotokat, ha amúgy a hétköznapi életben nem használjátok?

Köszönöm a válaszokat!


2013. jún. 6. 15:09
 1/2 anonim ***** válasza:
Olvasd el és hallgasd a híreket németül a neten pl.
2013. jún. 6. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

én is főleg netet nekem is sürgősen fel kell frissítenem

vannak klassz letölthető cuccok rá kell keresni (könyv, újság, könnyített olvasmány)


és klassz oldalak

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


(vagy rajzfilmek; filmek felirattal, zenehallgatás)

amúgy nekem ez az oldal is nagyon hasznos

könyvtárban is sok minden megtalálható


vagy most a középszintű érettségiket szoktam töltögetni

meg átismétlem amit régebben tanultam

cikkeket fordítgatok (német oldalakról)

2013. jún. 6. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!