Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Előfordult már veled, hogy...

Előfordult már veled, hogy egy nyelvet kifejezetten azért nem szerettél, mert nagyon elvárták tőled?

Figyelt kérdés

Nekem hasonló van az angollal.Magával a nyelvvel nincs bajom,meg tudom is,egész szép nyelvnek tartom.De egy idő után zavar,ha sokat emlegetik,hogy perfektül kell megtanuljam.

Pláne ha mellé kicsit háttérbe lennének szorítva más nyelvek.


Csak kérdezem,érdekel veletek volt-e ilyesmi.


2013. jún. 8. 18:16
 1/8 A kérdező kommentje:

Amúgy kilencedikes vagyok,nyolcadikba lett meg a teljes középfokú nyelvvizsgám(nem is olyan rossz százalékkal,írásbeliből van 2 is).Most kilencedikbe a szóbeli felsőfokon.

Szóval,nem olyan rossz,az én tudásom.

2013. jún. 8. 18:17
 2/8 anonim ***** válasza:

Én is az angollal vagyok (voltam?) így...

Általános iskola felsőjében nagyon sziportyó volt a tanár, titpikusan rosszindulatú volt, és valamiért kipécézett magának. Mindig leégetett órákon, és hatodikban megbuktatott év végén... Amikor odamentem hozzá évzárón, hogy hogy kell elképzelni egy pótvizsgát, meg miből is kellene készülnöm, elhajtott, hogy ez nem az ő dolga. Szóval gondoltam, elég lesz, ha megtanulom azt a szöveget, ami miatt megbuktam végül is, mert sosem magoltam be, és minden órán kaptam egyest rá (én meg mindig azt gondoltam, ha kaptam már egy-két karót, többet nem fogja kérdezni:D). Szóval nem is tanultam a pótvizsgára, és simán meglett... Szánalmas vén p*na volt... Jól megutáltatta velem, meg belém beszélte, hogy s*gghülye vagyok angolból. Középsuliban nyelvi előkészítőbe mentem, heti 18 angolom volt, de sajna nem sokat fejlődtem a gyengébbek miatt (nem voltunk csoportra szedve), inkább csak magabiztosabb lettem angol téren. A középszintű érettségim átlagos lett, 73%, idén meg megcsináltam az emeltet, mert kötelező nyelvszakra. Így, hogy egyedül készültem rá, kicsit megbarátkoztam vele, most már magabiztosabb vagyok, de azért az általános sulis élményeim eléggé meghatározták a hozzáállásomat kezdetekben. Most, hogy a szóbelin se voltam béna, máris szimpatikusabb nyelv lett, de ja, én is utálom, amikor az angol nyelv fontossága folyik a csapból is, vagy amikor valaki angol szavakat kever a blogjába, amit egyébként magyarul ír... L21

2013. jún. 8. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
előző: de ez azért tök érdekes. megbuktattak áltsuliba angolból és most meg nyelvszakra mész. ebből azért tényleg látszik, hogy nem csak a diákon múlik minden, hanem azért a tanárokon is, elég rendesen. Mindegy, ez nem tartozik a kérdéshez, csak egy megjegyzés volt:)
2013. jún. 8. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszi mindkettőtök válaszát! :)

Második,nem mondasz hülyeséget ;)

Első,neked gratulálok,mert végül is valamelyest sikerült túllépned rajta.És az érettségid se olyan rossz:)Egyedül azért nehezebb szerintem készülni.

2013. jún. 8. 19:14
 5/8 anonim ***** válasza:
Na igen, de nem Anglisztikára megyek. :D
2013. jún. 8. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Azt hittem :D

Milyen szakra mégy konkrétan? :)

Amúgy,most hogy így mondod,lenne pár kérdésem.

Priviben is megírhatom?

2013. jún. 8. 19:26
 7/8 anonim ***** válasza:
Írtam. :)
2013. jún. 8. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ja, utáltam az angolt 13 éves koromig, 7-ben 2-es voltam belőle, épphogy átevickéltem, iszonyat sz-r tanárom volt. Most viszont úgy állok, hogy fél év múlva meglesz az anglisztika szakos diplomám, és egy ideje tanítványokat készítek fel közép- és felsőfokú nyelvvizsgára, és érettségire. Fordult a kocka:D
2013. jún. 14. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!