Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Van itt valaki olyan, aki...

Van itt valaki olyan, aki iskolában nem nagyon jeleskedett angolból, de viszont otthon zenéből, sorozatokból megtanult?

Figyelt kérdés
Iskolában nem vagyok valami aktív angol órán. Mindig a nyelvtant vesszük és úgy őszintén nem találom benne a logikát. De viszont sokan mondták, hogy otthon zenéből /dalszövegek fordításából/, sorozatokból meg lehet tanulni.
2013. jún. 9. 09:36
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem ahhoz nagyon intenzíven rá kellene állnod a dalszövegek fordítgatására, hogy megtanulj angolul. Én most emelteztem, és néztem filmeket angolul, de szerintem összesen két szó maradt meg bennem belőlük, szóval nem sokat értek számomra, legalábbis így két hónap alatt, de lehet, nem vagyok rájuk elég fogékony. Én sem jeleskedtem angolból a suliban, átlag érettségim lett belőle, de aztán kellett egyetemre az emelt szintű, és én végül is tankönyvből, angol szövegek olvasgatásából tanultam meg angolul tűrhetően úgy, hogy egy csomót szótáraztam, és megtanultam minden egyes ismeretlen szót, amibe belefutottam.
2013. jún. 9. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Tesóm. Suliba végig hármas volt, érettségire hármast kapott, mégis csak ő tud beszélni normálisan. Tud szépen, folyékonyan beszélni és egyből megértetni magát bárhol, bármikor. Ő sokat játszott playstationon, ilyen online lövöldözős játékokkal, meg alapból ő mindent angolul csinált a gépen. Neki bejött. Aztán kiment nem rég Amerikába és mégjobban megtanult.

Én szín 5-ös vagyok, érettségim 90% lett, de ha odajön valaki, csak állok és gondolkozom, hogy hogy is van ez. Az iskolában szerzett jegy, meg hogy nyelvvizsgád van, sajnos nem tükrözi a valódi tudásod.

2013. jún. 9. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én angolul és németül is egyedül tanultam meg. Általánosban németbő szinte semmire sem haladtunk, középiskola első évében bajban is voltam emiatt, de aztán elhatároztam magam, és német sorozatokkal, német weboldalakkal, könyvekkel és természetsen a nyelvtan gyakorlásával megtanultam németül.

Az angol meg sokkal könnyebb szitu volt, sosem tanultam iskolában, de hát a csapból is ez a nyelv folyikik, így elég sokragadt rám, amiután már csak a nyelvtannak kellett foglalkoznom célirányosan.

2013. jún. 9. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
sorozatokból nagyon fel lehet fejlődni. főleg, ha két felirattal nézitek.
2013. jún. 10. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!