Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy tudnám fejleszteni az...

Hogy tudnám fejleszteni az angol nyelvtudásom?

Figyelt kérdés
középfokú nyelvvizsgára minden téren, 16/L
2013. jún. 10. 19:22
 1/3 anonim válasza:
nézz angol filmeket / sorozatokat.
2013. jún. 10. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, nyelvvizsgákon az írásbeli a húzosabbik rész, mert ha nem érsz el egy bizonyos %-ot, akkor azt mondják, nem sikerült. Én nem tudom, milyen egy nyelvvizsga, meg ugye abból is van több féle, de én az emelt angolra úgy készültem, hogy vettem egy olyan könyvet, aminek az a címe, hogy 7 próbaérettségi angol nyelvből - emelt szint, és ebben csináltam meg a feladatokat, és kiszótáraztam minden egyes szót, amit nem tudtam, majd meg is tanultam őket, és sűrűn átvettem, hogy ne felejtsem el őket. Emellé a könyv mellé vettem egy másikat is, aminek az a címe, hogy Speak Simply B2! (az van ráírva, hogy angol szóbeli érettségire és nyelvvizsgára készít fel (telc, ECL típusú feladatokkal). Ebben voltak vázlatok, amik alapján kidolgoztam nemtomhány tételt. Na de nem éreztem ezt így elegendőnek, ezért vettem kábé egy hónapja egy Színes kérdések és válaszok angol nyelvből B2 szint c. könyvet, ami szerintem a leghatásosabb volt. Olvasgattam benne a kérdéseket, és a rájuk adott válaszokat, így egy kicsit szebben tudom magam kifejezni. Először ijesztőek voltak a benne lévő kérdések, de két nap után már rutinosan lapozgattam a könyvet, és utólag tudom, hogy ez volt a legjobb választás, de persze az sem volt utolsó, hogy kidolgoztam párat. Az írásbelim mondjuk sz*r lett sajnos, arra nem készültem eleget, nem csak szavakat, hanem talán nyelvtani szabályokat is át kellett volna néznem, de kétlem, hogy ha bemagoltam volna a szabályokat, jobban ment volna az írásbeli. Egy kicsit talán szerencse kérdése is, hogy mennyire tudja az emebr a feladatokat, legalábbis a próbaérettségijeim között voltak jobbak is, bénábbak is, és semmi fejlődést nem mutattak...
2013. jún. 10. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen :)

#1 azt nem tudod hol tudok nézni online angolul angol felirattal? mert felirat nélkül alig értem, magyar felirattal meg nem figyelem az angolt :S

2013. jún. 10. 21:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!