Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Német nyelvtanfolyam vagy...

Német nyelvtanfolyam vagy magántanár?

Figyelt kérdés

Szisztok!

Ősszel szeretnék középfokú nyelvvizsgát tenni németből. Jelenleg 3.éve tanulom a nyelvet, próbálkoztam egy érettségi megírásával itthon, az olyan 80% körüli lett, szóval nem állok olyan rosszul.

Nyáron szeretnék készülni a dologra. Azt szeretném kérdezni, hogy szerintetek melyik lenne a jó:

90 órás intenzív német nyelvtanfolyam 3 héten át napi öt órában, ami Telc-es nyelvvizsgára készít fel 70ezer forint( ez egy hátrány amúgy, mert a telcet nem igazán szívlelem)

vaagy

Magántanár, aki 1500 ft-ot kér egy óráért.

Melyikkel tudnék gyorsabban haladni,melyik éri meg jobban?:P

Köszi a válaszokat előre is!


2013. jún. 12. 20:05
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha a pénz nem nagy akadály, mindenképp a magántanárt választanám. Az csak veled foglalkozna, úgy sokkal jobban, személyreszabottan lehet haladni.

Amúgy 1500 Ft egy óráért elég jó ár.

2013. jún. 12. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én is a magántanárt ajánlanám. Ott a te saját tempódban haladnátok az anyaggal, sokkal jobban fel tudod így fogni az anyagot. Meg szerintem olcsóbban is kijönnél belőle.

Amúgy nekem is hasonló terveim vannak, csak én már augusztusban szeretném megejteni a nyelvvizsgát. Március vége óta járok magántanárhoz, az enyém óránként 2000 Ft-ot kér. És el kell, hogy mondjam, hogy rengeteget fejlődtem már. Német órákon eddig 2 mondatnál többet magamtól sose mondtam, de a külön tanárnál folyton beszélnem kell és hát már rengeteget fejlődtem. Szóval személyes tapasztalatomat figyelembe véve ajánlom neked is inkább a magán tanárt. Szerintem jobban jársz vele több szempontból is. :)

2013. jún. 12. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!