Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek nyáron fel tudok...

Szerintetek nyáron fel tudok készülni az augusztusi TELC német B2-re tanár nélkül? Igazából a TELC és a BME között vacilálok. Viszont a TELC nemzetközileg elfogadott, és a szóbelije nem tűnik vészesnek, de úgy hallottam, az írásbelije szivatós.

Figyelt kérdés
Ti melyiket ajánljátok?
2013. jún. 19. 18:53
 1/10 anonim ***** válasza:
Velem tavaly ugyan ez volt.. ilyenkor álltam neki a németnek, de rendesen. Telc-re mentem, augusztusira. Igaz, csak az írásbelim lett meg, szóbeli csak az októberin. Simán össze tudod hozni!
2013. jún. 19. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

TELC-en voltam én is, mondjuk felsőfokon. Szerintem a javító tanárok, akik kint javítják az esszéket\leveleket\magnót nagyon rendesek. Főleg a magnónál adtak nagyon sok fél pontot, így lett meg a 40% annál a résznél. :D


Amúgy arra menj, amelyik szimpatikusabb, és könnyebbnek érzed. Ha viszont kettőbe csinálod meg a TELC-et, mert mondjuk nem sikerul az egyik része, akkor nemzetközileg elismert bizonyítványt nem fogsz kapni róla. Én se kaptam, mert az írásbeli csak márciusba lett meg.

2013. jún. 19. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Telcen harmadszor voltam írásbelizni, nem lett meg. szóbelim már van. én inkább másik nyelvvizsgára megyek szerintem.
2013. jún. 19. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Telc sokak szerint szivatós, szerintem messze a legkönnyebb. Nekem 2éve 90% lett, holnapután nekifutok az ECL C1-nek :D Na az neccesebb lesz..
2013. jún. 19. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Én most májusban voltam komplexen és sikerült is, pedig azt hittem nem lesz meg. Hát engem írásbelin szopatott a vizsgabiztos("ezért pontot fognak levonni""ezt be kell írnom a jegyzőkönyvbe" mondjuk nem tudom ebből lett e valami, csak felidegesített az biztos..) De másik terembe meg jó fej volt a vizsgabiztos és engedte, hogy továbbírják a levelet. Szóval ez ne befolyásoljon.

A szóbelitől nagyon be voltam ijedve és a magántanárom is a vitától féltett, de a szóbeli jobb lett, mint az írásbeli. Van 1 előre betanult bemutatkozás, prezentáció. Utána az ott kidolgozott vita és probléma megoldás, meg ugye a magnó.

Az írásbelin vannak a szövegértési feladatok. Van 5 szöveg hozzá kell rendelni mindegyikhez a megfelelő címet. Utána van egy hosszabb szöveg és elkezdik a mondatot neked meg be kell karikáznod a helyes befejezését a 3 közül. Utána a legkönnyebb feladat az egészben a szituációs. Van 10 szitu, egy csomó apróhirdetés és össze kell párosítani őket.

Ezután jön a szopatós rész: a nyelvtan.

Az első feladat még tűrhető. Van egy szöveg ki vannak hagyva a helyek és 3 közül kell kiválasztani az odaillőt. A másik nyelvtani feladatban pedig ugyanúgy ki vannak hagyva a helyek, csak ott semmi segítség, magadtól kell kiválasztani az összes megadott 20 szó közül 10 hova illik.

Utána jön a levél, ami mindig hivatalos. Reklamáló, információ kérő vagy mostanában egyre ritkábban pályázó.

A májusi vizsgán nagyon könnyű volt a szövegértés, nagyon nehéz a nyelvtan(az utolsó feladatot végig tippeltem, 1et tudtam biztosra.. a weder..noch-ot..:'D)

Pályázó meg reklamáló levél közül lehetett választani. Én reklamáltam egy hotelnek(ezt se akartam elhinni, mondom túl szép, hogy igaz legyen..:D)

A magnó se volt vészes. Szóbelin a vita: Angol nyelv, mint világnyelv. Problémamegoldás: prezentációt kell tartanod az osztályodnak egy könyvről.

De a szóbelin jó fejek voltak.

Hát szerintem próbáld meg a Telcet, én is így voltam vele és most van egy komplex nemzetközileg elismert közepem:DDD

2013. jún. 22. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
köszi szépen mindenkinek :)
2013. jún. 22. 08:08
 7/10 anonim ***** válasza:
Én is augusztusban szeretnék menni TELC-re, de már most parázok. A magnóhallgatás nagyon nem megy, de remélem a 40 %-ot csak összehozom, emellett a szóbelitől is tartok kicsit, ugyanis folyékonyan nem tudok beszélni, sőt. Kérdező, te melyik városba mész nyelvvizsgázni?
2013. jún. 25. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Hát igen,a magnós résztől én is tartok kicsit.Már megcsináltam egy pár hallásértést.Annyira azért nem vészes,pl: a hallásértés 3. része, kifejezetten könnyű.A szóbelin meg remélem nem a génmódosított élelmiszerekről szóló cikket kell elemezni.A témádból fel tudsz készülni,a szituáció meg könnyű szokott lenni(vmilyen kirándulást szervezni pl.)Egyébként sok sikert.:D

Ja,és én Egerben nyelvvizsgázom.

2013. jún. 26. 08:52
 9/10 anonim ***** válasza:

Sok sikert neked is! :)

Azt még megkérdezhetem, hogy te kidolgozod és megtanulod azokat a témákat, amik fent vannak a honlapon, vagy csak próbálsz otthon magadtól beszélni az egyes témákról?

2013. jún. 26. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Az öt téma közül kiválasztok egyet, ami szerintem a kedvenc filmem lesz.Ezenkívül még a párodnak kell kérdéseket feltenned a témájához kapcsolódóan.A vitára meg a Problemlösungra nem igazán tudok felkészülni; szerintem itt hasznos,ha beleteszel egy-két kifejezést,amit a vizsgáztatók szeretnek,pl: Meiner Meinung nach,Ich bin davon überzeugt..stb.Az a lényeg,hogy lássák,hogy magabiztos vagy,és hogy igenis akarod azt a nyelvvizsgát.Nem a tökéletes nyelvtan a lényeg,hanem hogy beszélj folyamatosan.
2013. jún. 27. 08:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!