Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek melyik nyelvet...

Szerintetek melyik nyelvet lenne érdemesebb, előnyösebb tanulni?

Figyelt kérdés

5 évfolyamos gimibe iratkoztam be tavaly. Eltelt a 0-ik év és most egy egy éves angol tanulás után lehet választani egy második nyelvet. Oroszt, Spanyolt, Olaszt vagy Németet. Szerintetek melyiket lenne érdemesebb, előnyösebb tanulni?

Én Németre vagy Olaszra gondoltam. De érdekelne a Ti véleményetek is. A szüleimmel is megbeszéljük. De örülnék több véleménynek. :D



2013. jún. 26. 18:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
70%
Német vagy orosz.
2013. jún. 26. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
71%
Német. Hasznosság szempontjából veri mindet, főleg az olaszt.
2013. jún. 26. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
54%

orosz

mivel:

a németek általában angolul tárgyalnak, ezért ha álláshirdetéseket nézel, már alapkövetelmény az angol

ezért ajánlom a német helyett az oroszt, mivel ezt keresik, esetleg az olasz is jó lehet még

2013. jún. 26. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
német. osztrákok és németek miatt... a legtöbb munkánál is angol/német nyelvtudást kérnek.
2013. jún. 26. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
71%
Német vagy orosz.
2013. jún. 26. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
uh hát elégé megoszlanak a vélemények.. :/ :D
2013. jún. 26. 18:57
 7/13 anonim ***** válasza:
71%
német vagy orosz
2013. jún. 26. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
42%

Egyértelműen spanyol! Az egy egész kontinens nyelve! (Dél-Amerika, kivéve Brasil) Ráadásul ha már egy latin nyelvet beszélsz, utána pikk-pakk egyszerűen felszedhetsz egy másik latin nyelvtudást: francia (fél Afrika!), portugál (Brasil!), olasz, román.


Az oroszban is van sok fantázia, a kérdés csak az, hogy van-e dolgod kelet felé, vagy akarod-e, hogy legyen. Ha igen, akkor mindenképp nagyon ütős, ha beszéled a nyelvet, és nem csak az angollal tudsz érvényesülni.


A német szerintem "felesleges", a német ajkúak általában beszélik az angolt, az nem dob annyit a mérlegbe, hacsak nem kifejezetten német ajkú országban szeretnél nyüzsögni.


Az olasz pedig az olaszoké, romantikus meg minden...


Szerintem ebben a században, ahogy tovább nyílik a világ, tűnnek el a földrajzi távolságok, érdemes picit a szomszédainknál messzebb nézni.

2013. jún. 27. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem az Oroszt válaszd, én önállóan, egyedül tanulom, immár fél éve, sajnos nálunk a gimiben még szakkört sem indítanak, pedig nem is egy (3) orosztanár van jelenleg állásban.
2013. jún. 28. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Már eldőlt... Köszönöm szépen mindenkinek, aki válaszolt! Mindenkinek megy a zöld pacsi!!! :D
2013. jún. 28. 18:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!