Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek melyik nyelvet...

Szerintetek melyik nyelvet lenne érdemesebb, előnyösebb tanulni?

Figyelt kérdés

5 évfolyamos gimibe iratkoztam be tavaly. Eltelt a 0-ik év és most egy egy éves angol tanulás után lehet választani egy második nyelvet. Oroszt, Spanyolt, Olaszt vagy Németet. Szerintetek melyiket lenne érdemesebb, előnyösebb tanulni?

Én Németre vagy Olaszra gondoltam. De érdekelne a Ti véleményetek is. A szüleimmel is megbeszéljük. De örülnék több véleménynek. :D



2013. jún. 26. 18:15
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
És melyiket választottad?
2013. jún. 28. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
A Németet választottam... egyébként se spanyol se olasz nyelv nem indult a kevés jelentkező miatt. Tudniillik, összevonva lesz a nyelvtanulás az összes 9.-es osztállyal és erre a 2 nyelvre túl kevés jelentkező volt, így csak szakkör formájában indul. Az osztályom háromnegyede Németes lett. Állítólag összesen 8 Oroszt tanuló diák lesz. A szüleimmel meg beszéltük, hogy akkor Németet fogok tanulni. Apukám beszél olaszul, de azt mondta, hogy azzal nem sokra mennék. Spanyol, az nem az én világom. Orosz nagyon nehéz és nem nagyon lenne dolgom arra, vagy azokkal.... Így maradt a Német. A válaszokat még egyszer nagyon köszönöm!!!
2013. jún. 29. 00:12
 13/13 anonim ***** válasza:
100%
Jól választottál, habár én tanulok oroszul is, akkor is a némettel manapság már többre mehetsz!
2013. jún. 29. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!