Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ti mennyi idő alatt tanultatok...

Ti mennyi idő alatt tanultatok meg középfokon spanyolul/portugálul? (lent! )

Figyelt kérdés
Szerintetek 2 hónap intenzív (napi 4-5 óra) tanulással összejöhet a középfok a két nyelv valamelyikéből?

2013. júl. 1. 11:24
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Magát az óraszámot figyelembe véve, magántanárral elvileg igen.

De kérdés, hogy mennyire lehet ezt bírni és mennyire lesz maradandó a tudás, hiszen kevés a gyakorlás.

2013. júl. 1. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Mármint nem mind a napi 4-5 óra magántanár.

De én heti 2x, majd a vége felé heti 3x 1,5 órás magántanárral 10 hónap alatt megtanultam középfokra spanyolul. Persze a magánórákon kívül is gyakoroltam és a szavakat tanultam.

2013. júl. 1. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
79%
2 hónap alatt szerintem lehetetlen. Azért elég nagy anyagmennyiség, aminek le is kell ülepednie, és ha csak előtte nem tanultál már más latin nyelvet, akkor lesznek olyan részek, amelyeket nehéz lesz megérteni, és több idő kell, mire begyakorlod. Fél év a minimum, de az is valami nagyon jó nyelvérzékkel.
2013. júl. 1. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
75%
Én 3-4 hónap alatt tanultam meg középfokra spanyolul meg is lett a középfokú nyelvvizsgám elsőre, szóval nincs lehetetlen, bár azt mondják h könnyű nyelv és sztem is az.:) Hajrá menni fog az, csak egész nap tanulj! :D
2013. júl. 1. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Portugál 3 év, heti 2szer másfél órában. Spanyolul most tanulok, sokkal könnyebb, hogy tudok már portugálul. És nyelvtanárként mondom, hogy kétlem, hogy összejönne, ennyi idő alatt le sem ülepedik benned a nyelv.
2013. júl. 9. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!