Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mi a véleményetek a TELC...

Mi a véleményetek a TELC középfokú angol nyelvvizsgáról? Mennyi idő alatt lehet rá kb felkészülni?

Figyelt kérdés
Én 3 hete kezdtem a felkészülést,nem az alapoktól,napi fél-egy-másfél órát szoktam gyakorolni,tanulom a nyelvtant,hetente járok tanárhoz 1 órára.Nyár végére szeretném,ha meglenne a vizsgám.Szerintetek sikerülhet ennyi gyakorlással?

2013. júl. 1. 11:29
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

ÁLtalános iskolában tanultam 5 évig angolt és középiskolában 3 évig, mind a két intézményben idő előtt hagytam abba a nyelvtanulást, mert úgy éreztem, hogy nem tanulok ott semmit, egyszerűen semmit nem ér az egész (ált-ban 7.-ben hagytam abba, középiskolában pedig utolsó két évben nem tanultam már). Nem mondom utólag, hogy nem ért semmit, mert az alapokat megtanították, ami, ahogy írtad neked is megvan. Ilyenekre gondolok, hogy tudtam a szórendet, tudtam annyi igeidőt, hogy el tudjak beszélgetni, tudtam ragozni, ilyesmi.


Tavaly voltam TELC-nél nyelvvizsgázni, 2 év kihagyás után, úgy éreztem az egész szóbeli alatt, hogy hülyét csinálok magamból és amikor kijöttem nem értettem, hogy én most mi a fenét kerestem egy angol nyelvvizsgán, amikor nem is tudok angolul. És mégis sikerült!

Ebből számomra annyi volt a tanulság, hogy nagyon elnézőek a TELC-nél, szerintem mindenki meg tudja ott szerezni, akinek vannak kicsit mélyenszántóbb gondolatai, és ráadául ki is tudja fejteni.

Nem az a lényeg, hogy görcsösen próbálkozz kacifántos mondatokat összerakni, hanem, hogy tartalmilag és nyelvtanilag meglegyen az, amit szeretnél mondani. Persze jó, ha szép kifejezések hagyják el a szádat, de szerintem sokkal fontosabb, hogy meg tudd magad értetni a vizsgázó társaddal.

Szóval a kérdésedre a válasz, meg lehet csinálni. Nézz sok feliratos sorozatot/filmet és még ezt a könyvet javaslom:


[link]


Sok sikert!

2013. júl. 1. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a választ,remélem,sikerülni fog!!:)
2013. júl. 1. 15:38
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem sikerülni fog, csak gyakorolj szorgalmasan. Én is ősszel szeretnék nyelvvizsgázni, csak német nyelvből. Bár én azt hallottam, hogy az ECL könnyebb, mint a TELC.
2013. júl. 2. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Németre, úgyhogy volt valamennyi alapom,2,5 hónap intenzív készüléssel mentem el.

95% lett..


Gondolom az angol sem lehet erősségben nagyon más..

2013. júl. 6. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok, a tiednél kevésbé intenzívvel :)



Heti 2 óra, előtte megírtam amit gyakorlásnak kaptam, utolsó 2 héten intenzív 3 órás órákat tartottunk 5ször..


Szerintem ha tanulsz simánmenni fog

2013. júl. 6. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat,és a bíztatást:)
2013. júl. 6. 20:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!