Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Idegen nyelven való olvasásnál...

Idegen nyelven való olvasásnál hogyan jártok el? Nem szótáraztok, mert elöbb-utóbb úgyis kiderül az ismeretlen szó jelentése vagy minden szót megnéztek, hogy rögtön megértsétek a szöveget? Szerintetek melyik a jobb módszer?

Figyelt kérdés

2013. júl. 5. 11:14
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Még nulláról is így kezdem, és nem szótárazok!

Mikor spanyolul kezdtem tanulni, fogtam a spanyol Harry Pottert, mellé tettem az angolt, és max. ott néztem meg néha, ha muszáj volt valamit.

Amikor már egy kicsit is megy a nyelv, abszolút semmit sem nézek hozzá, csak olvasok.

Nagyon jól lehet így haladni. :)

2013. júl. 5. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A szótárazás egyrészt nagyon lassúvá tenné az olvasást, másrészt amire magadtól jösz rá, arra jobban fogsz emlékezni. Szóval ne szótárazz!
2013. júl. 5. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha pl. a netes szótárt használod, az gyorsabb mintha

a papír-szótárt használnád

Én azért nézegetném a szótárat is (mondjuk minden második ismeretlen szót)

2013. júl. 5. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Igen, csakis a netes szótárat használom, a papír szótárhoz nem lenne türelmem.

Én mereven csinálom, mert minden szót megnézek, valahogy érdekel, hogy mi az. Persze lehet, hogy ez igy nem effektív, mert attól, hogy 1X megnézem, még az koránt sem rögzül..:)))

Nekem is vannak ismeröseim, akik "csak úgy" olvasnak és bizonyos szavaknak csak sejtegetik a jelentését, de beérik ennyivel és mennek tovább. Tulajdonképpen írígylem öket.

2013. júl. 5. 19:47
 5/5 anonim válasza:
Attól függ, hogy milyen könyvet olvasol. Ha bonyolult cselekményszálon fut, akkor fontos lehet, hogy minden szó értelmét felderítsd a történet miatt. Azonban ha kicsit könnyedebb tématerületről olvasol, akkor lehetnek olyan szavak, amit ha nem is fordítasz le, érted a lényeget. Én a kettő között szoktam. Azt fordítom, amit fontosnak ítélek a történet miatt. Ami leíró, "körítő" szövegrészbe tartozik, azokat át merem ugrani. :)
2013. júl. 8. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!