Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy lehet megtanulni napi...

Hogy lehet megtanulni napi 50-60 új szót?

Figyelt kérdés

Franciából különbözeti vizsgát kell tennem egyéb okokból, ami augusztus második felében esedékes. (NEM pótvizsga!)


Kiszámoltam, hogy ez szókincsben napi 50-60 új szó megtanulását jelenti + az adott nyelvtani részt.


Járok magántanárhoz is, ahol a nyelvtant megértem, de a szavakat nekem magamnak kell megtanulni itthon. Azt órán nem lehet.


Milyen technikával/tanulási módszerrel lehet ezt sikeresen megtenni?


Az Allons-Y I. könyvet kell végigvenni, abból lesz a vizsga.


Eddig csak köszönéseket és egy-két szót tudok.


Viszont a nyelv hangzása tetszik és AKAROM tudni. :)


2013. júl. 7. 11:13
 1/7 anonim ***** válasza:
csinálj névkártyákat, a szóhoz rajzold oda mit jelent, és játsz.. úgy is megfog ragadni:) és így könnyebb tanulni!
2013. júl. 7. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
0%
inkább hagyd az egészet
2013. júl. 7. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Az első választ köszönöm szépen. Kipróbálom. :)
2013. júl. 7. 11:47
 4/7 anonim ***** válasza:
Témakörönként tanulj.Jobban megmarad.És alkoss vele mondatokat is.Pl. piac,orvosnál,iskola,lakásfelújítás,nyaralás,stb.
2013. júl. 7. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szótanulókártya tényleg jó módszer, illetőleg a cetlizés. Én azt csinálom, hogy olyan helyeket, ahol sokat tartózkodom, kicetlizek szavakkal. Pl itt a gépem környéke tele van olasz rendhagyó igékkel, és teljesen megmaradtak már, pedig sosem ültem le tanulni őket. Mondjuk ezt inkább azoknál a szavaknál alkalmazd, amelyek nehezebben maradnak meg, tekintve hogy néhány száz szónál sajnos többet nem lehet kirakni :(
2013. júl. 7. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha tényleg csak a szavakon múlik...


De nyelvet nem így kell tanulni...

2013. júl. 7. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

#6-os!


Leírnád, hogyan kell nyelvet tanulni?

Tényleg érdekelne, hiszen 9 hónap anyagát kellene megtanulnom.


Te hogyan képzeled a nyelvtanulást?


Köszi a választ!

2013. júl. 7. 15:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!