Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Francia vagy a görög nyelvet...

Francia vagy a görög nyelvet a hasznosabb megtanulni?

Figyelt kérdés

Vannak francia gyarmatok, tehát Franciaországon kívűl is hasznos lehet.

De görögország meg tök nagy, csomó szigettel.


Melyiknek venném inkább hasznát, ha utazgaznék pl?

És melyik a könnyebb? Azt néztem, hogy a görögök a görög abc-t használják, a franciában meg sok a neheten kiejthető szó.



2013. júl. 9. 22:26
 1/6 anonim ***** válasza:

Attól függ, merre húz a szíved. :)

De tanulhatod akár mindkettőt is.

2013. júl. 9. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Franciával többre mész a két nyelv közül..

Görögöt csak görögbe fogják megérteni nyaraláskor jó lehet, de többre nem igazán, max ha egy görög cégnél találnál munkát, de annak az esélye nem sok, de annak hogy francia cég már van esélye

[link]

2013. júl. 9. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
En folyekonyan beszelek gorogul,de a helyedben a franciat valasztanam.A francia anyanyelvuek nem beszelnek mas nyelveken attol fuggetlenul,hogy melyik orszagban laknak( Svajc,Belgium,Franciaorszag,Kanada) Egyikuk sem tud a francian kivul mas nyelvet,ezt tapasztalatbol mondom.Ebbol adodoan jobbam jarsz,ha franciaul tanulsz. A gorogok tobbsege valamilyen szinten beszel angolul is,igy ha csak nem akarsz itt elni,a francianak nagyobb hasznat veszed.
2013. júl. 10. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
francia az EU nyelve, én azt választanám a helyedben :)
2013. júl. 10. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Egyik nyelv se fonetikus, de mondjuk az újgörög kiejtése egyszerűbb. A görög abc elsajátítása nem nagy dolog, csak az a gond, hogy van, amikor 5 betű jelent 1 hangot (ι, οι, ει, η, ηι, υ -> /i/), és van, amikor 1 betű jelöl 3 hangot (γ -> /j, ɣ, n/). Mindenek előtt el kell felejteni az ógörög kiejtési sémát, ahogyan a görög neveket irodalomórán vettük, mert nagyon más lett a kiejtés azóta. De nem kell megijedni, mert a franciától eltérően a kiejtés meghatározott szabályok szerint működnek.


Nem bonyolult egyébként a nyelvtana, csak az a baj, hogy az egész nyelv két nyelvváltozat keveréke, a népnyelvvé és a katharevuszáé. Bár ma már egyáltalán nem okoz gondot, azonban az újgörög nyelvtan megtanulását jelentősen akadályozza az, hogy keverednek ógörög elemek is a nyelvtan bizonyos részeiben.


A másik gond az, hogy míg a franciaoktatásnak van hagyománya, itthon csak az ógörögnek van (volt). Újgörög nyelvtan csak a szegedi görögök honlapján lehet találni, de az is még hiányos. A dialóguskönyvüket mindenesetre csak ajánlani tudom, ami szerintem a könyvtárakban is meglelhető.


A szókincs azonban teljesen új, ezért nagyobb erőfeszítést igényel, mint a franciáé, amelynek megtanulását az angol nyelv ismerete jelentősen megkönnyíti.


Mondjuk az alapokat valószínű, hogy külföldi irományokból kell megtanulni.

2013. júl. 10. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Attól függ. Nekem például jobban megéri görögöt tanulni, mert tetszik a görög kultúra és Görögország. A franciát ki nem állhatom, sem a nyelvet, se semmilyen szokásukat. Ez már eldöntötte, hogy a görögre esik (részemről) a voks. Persze, én is megkaptam, "de hogy hát azzal semmire nem fogsz menni, Görögország csődben van, azt a nyelvet egyébként is csak ott értik meg, blablabla. Ha elhelyezkedési szempontból nézem, egyértelmű francia, de mivel engem a görög nyelv fogott meg, ezt amolyan hobbinak tekintem, hogy megtanuljak görögül. :) Egyébként német a főnyelvem, amit pici korom óta tanulok ( most is Németországból írok) + az angol alapszinten. Az angol jobban tetszik, meg persze fontos is. De én azt mondom, csak akkor tanuld a görögöt, ha tényleg szeretnél hosszabb távon kint tartózkodni :)))))))))
2013. júl. 23. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!