Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az önálló nyelvtanulók közül...

Az önálló nyelvtanulók közül hányan jutnak el egy stabil nyelvtudás szintjéig?

Figyelt kérdés
Naponta több ilyen jellegű kérdés is van, hogy "egyedül hogy tudnék spanyolul tanulni" vagy "kezdő francia nyelvkönyvet keresek önálló tanulásra" stb és kíváncsi vagyok, hogy akik erre szánják magukat, azok ténylegesen meg is tanulják a nyelvet? Mert szerintem a legtöbben félbehagyják a tanulást, legalábbis kicsit nehéz elhinni, hogy ilyen sokan megtanulnak teljesen egyedül 1-1 idegen nyelven. Elhiszem, hogy akad ilyen, de ennyi biztos nem. Vagy tévedek? Ti mit gondoltok erről?
2013. júl. 11. 19:54
 1/7 anonim válasza:

Én azt mondom először is, hogy kontroll nélkül nem lehet tanulni. Természetesen meg lehet tanulni mindent, be lehet gyakorolni, de 50 önálló nyelvtanulóból talán 1 olyan zseni, hogy minden külső segítség nélkül sikerüljön. Persze az sem mindegy, hogy mi a cél.

A legfontosabb talán a motiváció, és az az önfegyelem, ami nem hagyja, hogy abbahagyd a tanulást. Egy tanár átsegíthet ilyen holtpontokon, bár sokan nyelvtanár mellett is feladják. Feltételezem, hogy anyagi jellegű döntés általában, hogy valaki önállóan akar (kényszerül) nyelvet tanulni. Az vigasztalja őket, hogy akinek van lehetősége tanárhoz járni, annak is ugyanakkora szorgalma kell, hogy legyen, és ugyanannyi időt kell a nyelvtanulásra fordítania.

Van a nyelvtanulásnak már az a fázisa, amikor már nem sok segítség kell a tanártól, tehát mondjuk egy könyvből valaki önállóan fel tud dolgozni anyagokat, megoldja a feladatokat, le is ellenőrzi, és csak a kérdéses pontokról konzultálnak a tanárral. De a nyelvtanulás kezdeti fázisában azért ez még nehéz.

Szóval nem lehetetlen a dolog. Sok tényező lehet, pl. hogy tanultál-e már más (hasonló) nyelvet, milyen a szorgalmad, stb., Aki 100%-ban motivált, az megpróbálhatja, de akkor is javasolt valami segítség alkalomadtán.

2013. júl. 12. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ez a téma engem is érdekel!
2013. júl. 12. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Persze, hogy ha van már egy stabil alaptudást és nem sok hiányzik mondjuk egy középfokú vagy egy felsőfokú nyelvvizsgához, akkor elhiszem, hogy sokan elviszik maguktól azt az utat, én is így tettem. Viszont teljesen a kezdetektől valaki megtanuljon egy nyelvet... olvastam már itt egy valakiről (talán fiú lehet, de még ez sem derült ki), ő 1 év alatt tök egyedül tanult meg középfokon olaszul, de szerintem ő az az 1 kivétel a kb 100-ból. Mert itt naponta több kérdés is van, hogy egyedül és tök egyedül elkezdene nyelvet tanulni, de én nem tudom elhinni, hogy tényleg meg is tanulnak. Szerintem a legtöbben csak elkezdik, aztán a kezdeti lelkesedés alább hagy, jön az első kicsit bonyolultabb nyelvtani mód és már nem olyan szórakoztató, s inkább félbehagyják.
2013. júl. 12. 13:49
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Igen, akit említesz, hogy egyedül jutott el középfokra olaszból, az egy fiú.


Itt a blogja:

[link]


amit sajnos elég régóta nem frissít.


Viszont azt is írja, hogy vannak anyanyelvi ismerősei.

Tehát ő sem teljesen egyedül tanulgatta a nyelvet.


Van egy másik blog:

www. [link]


Erről mit gondolsz / gondoltok?


Mennyire hihető, mennyire valósítja meg ténylegesen a kitűzött cél(oka)t?

2013. júl. 12. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Remélem, nem probléma, hogy belinkelem egy korábbi saját kérdésemet.


Ebben éppen azt feszegettem, hogy vajon mennyire valós nyelvtudást szereznek a felkapott blogok írói?

Mennyire reálisak?


http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__nyelvt..

2013. júl. 12. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én is egy ilyen önálló nyelvtanuló vagyok, csak nem angolból, hanem spanyolból. Bár azt hozzá kell tennem, hogy már volt egy középfokú portugál nyelvvizsgám, így hellyel-közzel már korábban is értettem írásban a spanyol szövegeket. Nálam iszonyatosan nagy a motiváció, jelenleg 22 vagyok, és 14 éves korom óta egyik legnagyobb álmom spanyolul tanulni. 3 hónapja napi több órát foglalkozom vele, van hogy kimarad 1-2 nap, olyankor csak ismételek. Nekem jövő májusra felsőfok a cél, és úgy érzem, nagyon jól haladok. Dalszövegeket fordítok, tankönyvből tanulok, híreket olvasok és hallgatok, zenét hallgatok, filmeket nézek, és közben természetesen szótárazom az idegen szavakat. Kiejtést elősegítő videókat is nézek, meg van hogy filmnézés közben ismétlem amit mondanak, hogy jó legyen az intonációm is. Van hogy eszembe jut egy szó, és azonnal meg kell nézzem, hogy van spanyolul. Nem tudom, mennyire jellemző ez a hozzáállás, de itt vagyok élő példának.
2013. júl. 14. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Azt lehagytam, hogy könyveket olvasok angolul és spanyolul, és ha valamit nem értek, megnézem, hogy van angolul, így jól megragad. Ha pedig egy nyelvtani szerkezetet nem értek, utánanézek a neten, szuper fórumok vannak.
2013. júl. 14. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!