Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szeretnék megtanulni oroszul,...

Szeretnék megtanulni oroszul, de a suliban nem tanítják. Hogyan tovább?

Figyelt kérdés
Ez így csak kipattant a felyemből, hogy én most oroszt fogok tanulni, de komolyan is gondolom. Esetleg valaki tanulta már? Mennyire nehéz? mondjuk az angolhoz, spanyolhoz és magyarhoz képest? :) Van ennek a nyelvnek értelme tanulni, a jövőben fontos lesz ez is? És hol tudnám tanulni? Esetleg magántanár, vagy tanfolyam?

2013. júl. 15. 11:35
 1/2 anonim ***** válasza:

Értelme nagyon sok van, egyre több az orosz üzleti kapcsolat, és az orosz turista hazánkban.

Magadtól nem igazán fog menni, keress tanfolyamot, de szerintem magántanárt is szép számmal találsz az idősebb tanárok között, hisz 40 évig ez volt a kötelező nyelv általános és középiskolában, akik még ezt tanították régen idősebbek de nem annyira hogy ne taníthatna még magántanárként.

Nehézség? Nem tudom összehasonlítani igazán, nekem kb. annyira ment mint bármelyik másik európai nyelv.

Ragozás van, vannak nemek, és cirill betűket használnak.

2013. júl. 15. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én magántanárnál kezdtem, anyanyelvűnél. Mondjuk én alapból nem vagyok híve a nyelvtanfolyamoknak, mert az elején szeretem sokkal alaposabban elsajátítani az alapokat, amivel egy csoportot 3 óra után őrületbe kergetnék. :) Januárban kezdtem, eddig nem nehezebb, mint az angol vagy az olasz (ezt a kettőt tanultam suliban), a cirill kb. 2 órát vett igénybe, nem nehéz, de az írást rengeteget gyakoroltam itthon, hogy szépen és folyamatosan menjen. Szerintem megéri tanulni, mert szép és hasznos nyelv. :D
2013. júl. 15. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!