Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik fajta nyelvvizsga...

Melyik fajta nyelvvizsga németből a legjobb? (pl Goethe v Origo v Telc stb.

Figyelt kérdés
2009. okt. 19. 23:01
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ezt neked kell eldönteni miből vagy jó.. Esetleg kérdezd meg a tanárodat mit ajánl, ha ő otthon van a nyelvvizsgák terén. Minden vizsga kicsit más.

Vannak egynyelvű és kétnyelvű nyelvvizsgák.


Egynyelvű: Általános nyelvvizsga, csak német nyelven vizsgázol, németül kapod a kérdést, a levél utasításait, és minden egyéb instrukciót.. Nem tartalmaz fordítási feladatot. Általában német székhelyűek, ha megírod a nyelvvizsgát, kiküldik, ott javítják, 2 bizit fogsz kapni, egyet németül-egyet magyarul. Akreditáltak, tehát elfogadják pluszpontként a felvételin, diplomához, munkahelyeken. Persze mind más és más..

Egynyelvű: Goethe (német), ÖSD (osztrák), TELC (német), ECl (Pécsi egyetem vizsgája), Euro (2nyelvűben is van).


Kétnyelvű: Általános nyv., magyarul kapod az utasításokat, a kérdéseket, magyarul is kell válaszolni. Tartalmaz fordítási feladatot (talán a Pannon nem, de nem vagyok benne már biztos), van ahol németről-magyarra, van ahol magyarról-németre, van ahol mindkettő.. Ezek magyar székhelyű, általában főiskolák-egyetemek nyelvvizsgái. Ezek is akreditáltak, jár a pluszpont és elfogadják a diplomához.

Kétnyelvű nyeévvizsga: Origó (Rigó utcai), TársalKODÓ (KJF), Pannan (Pannon egyetem), Euro...


Hirtelen csak ennyi jut eszembe, de a www.studentweb.hu és a www.nyak.hu oldalakon is találsz információt. Nézd meg..

Általános azt jelenti, hogy nem bővített szakmai szókinccsel. Szakmai lehet: gazdasági, üzleti, orvosi, jogi, katonai, idegenforgalmi, informatikai...

Akreditált = államilag elfogadott, elismert nyelvvizsga.


Nekem egyszerűbb az egynyelvű, én szeretnék is majd külföldön dolgozni, így nekem fontos, hogy ismerjék azt a nyelvvizsgát, amit leteszek (ÖSD vagy Goethe).. Ezeket a világon szinte mindenütt ismerik. Persze ha neked kétnyelvű nyelvvizsgád van, az is ugyanolyan jó, olcsóbb is, és a mivel már egységes szintrendszer szerint vizsgáztatnak (A1, A2, B1, B2, C1, C2) így már könnyű behatárolni az egyén nyelvtudását.

Ha csak középfokút szeretnék, nyugodtan érettségizz emelt szinten, B-nek megfelelő nyv-t adnak, jár a pluszpont, jó a diplomához...

Arra is figyelj, ha esetleg már tudod hol szeretnél továbbtanulni, nézz utána mi(k) a nyelvi követelmények. Sok helyen szakmai középfokú (B2) nyelvvizsgát kérnek, nem csak általános középfokú nyv-t. Szakmai B2 nyv több az általános B2 nyelvvizsgától, szakmai szókinccsel bővített. Alapesetben a szakmai B2 "kiváltja" az általános B2-t, fordítva nem igaz. Szakmai B2-t az általános felsőfokú (C1) nyv váltja ki.


Remélem segítettem :)

2009. okt. 20. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Mindenképpen a Telc vagy az ECL
2009. okt. 20. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
100%
ÖSD a legemberbarátabb nyelvvizsga :D én is most készülök nyelvvizsgára... szerintem ez a legjobb:D elfogadott külföldön is.. de mégsem olyan nehéz, és népszerű nyelvvizsga:)
2009. okt. 20. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
10%

Az első egy kicsit félreinformált...

Most csináltam kétnyelvű nyelvvizsgát BME-n és egyáltalán nem magyarul kaptuk az utasításokat, és nem magyarul kellett válaszolnunk a kérdésekre, hanem ugyanúgy idegen nyelven.

A kétnyelvű nyelvvizsga abban különbözik az egynyelvűtől, hogy van fordításos feladat, tehát lemérik azt is h mennyire tudsz közvetíteni az anyanyelved és az idegen nyelv között. És éppen ezért a kétnyelvű nehezebb is.

2010. aug. 28. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!