Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » France Euro Express 2: Passé...

France Euro Express 2: Passé Composé vagy Imparfait? Mi a megoldás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Közel 3 hónapja tanulok franciául, ami elég jól is megy, viszont a Passé Composé és az Imparfait különbségével (mikor melyiket kell használni) sajnos még mindig nem tudok boldogulni, ezért kérném a segítségeteket, miszerint le tudnátok-e írni a France-Euro-Express 2 munkafüzetének következő feladatmegoldásait?


28/2, 29/8-10, 37/3-4, 44/1, illetve 73/1-2


Persze nem őrültem meg, így annak is nagyon örülnék, ha csak 1-2 feladatban segítenétek, de főleg a 44. és a 73. oldalakon lévőkkel vagyok bajban. :)


Mindemellett szívesen venném, ha megosztanátok velem olyan internetes oldalt, ami esetleg ezt a nyelvtant gyakoroltatja.


Előre is köszönöm szépen a segítségeteket!



2013. júl. 16. 16:21
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!

A 28. oldalon nincs 2es feladat.

A 29. és a 37. oldalon lévők megvannak. :)

2013. júl. 16. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ja az kimaradt, hogy szivesen segítek bármiben:)

előző voltam

2013. júl. 16. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Igen, bocsi, elírtam! :) A 28. oldalon az 5-ös feladatról van szó!


Megköszönném, ha bármelyiket le tudnád írni! :)

2013. júl. 17. 06:21
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Így tanuld meg:

A passé composé mindig egy adott pillanat a múltban, befejeződött és egyszeri, vagy ha nem egyszeri, akkor egymásra következő, vagy ismétlődő. Pl. ha felsorolod: ittam kávét, lezuhanyoztam ,felöltöztem, elmentem dolgozni stb., ezek mind passé composé.

Imparfait vagy múltbeli szokásokra, huzamosabb ideig tartó dolgokra vonatkozik (pl. állapotokra), vagy a passé composé mellett körülményeket ír le.

Pl. beteg voltam, az imparfait. Amikor kicsi voltam, szintén imparfait. Sétáltam a parkban - ha ezt minden nap tettem, huzamosabb ideig, imparfait.

Kiléptem az utcára, esett az eső. - Kiléptem - passé composé, mert egyszeri; esett az eső - imparfait, mert előtte, közben és utána is esett, tehát körülmény.

Ha huzamosabb ideig tartó dolgot megjelölsz, hogy mennyi ideig, mettől meddig tartott, és ha ismétlődő, és megadod, hányszor ismétlődött, akkor imparfait helyett passé composé lesz.

PL. Vártam a vonatot - imparfait

Hattól hétig vártam a vonatot - passé composé

Egy órán át vártam a vonatot - passé composé

Kétszer mentem edzeni - passé composé

Jártam edzeni - imparfait.

Remélem, ez segített!

2013. júl. 30. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, igen, mindenképpen! :)
2013. júl. 31. 06:43
 6/6 anonim ***** válasza:
x
2018. márc. 7. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!