Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan készüljek a TELC B2...

Hogyan készüljek a TELC B2 angol szóbelijére? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Télen seretnék menni nyelvvizsgázni, meg is vettem a Speek Simply B2 című könyvet. De nagyon bonyolult prezentációs címek vannak benne,pl.: The rules of a popular team sport or of a team sport you like doing/watching and the equipment used. pedig azt írják, hogy azok is lehetnek benne. Viszont a TELC honlapján egyszerűbb témák vannak, pl.: The natural environment stb

Most akkor milyen témák is lesznek?

Válaszotokat előre is köszönöm!



2013. júl. 18. 12:13
 1/5 anonim válasza:
75%
Telc angol szóbeli nagyon nincs b2 szinten. Nézz át pár témát, olvasgass neten cikkeket. Általábon előkerülnek érdekesebb témák, például villámrandi, alkoholizmus, környezeti katasztrófák, jóslás és hasonlók. Ha meg tudsz szólalni és beszélgetésszerű az amit előadsz, visszakérdezel, felfogod mit mond a másik nem lehet semmi gond.
2013. júl. 19. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
75%
Telc szóbeli tényleg nem nehéz. Szerezz valami tematikus könyvet ahol témánként szét vannak szedve a szavak/párbeszédek. Abból a szókincs teljesen elsajátítható. Egyébként meg nézz filmet, sorozatot és figyeld a kifejezéseket/szófordulatokat. Én kb. félév alatt készültem fel teljesen alapfokról középfokig, párszor eljártam tanárhoz, hogy gyakoroljam a kommunikációt is és kidolgoztam a telces felkészítő könyvekből a szóbeli témákat, amik persze nem teljesen olyan formában fordulnak elő a vizsgán, de kiindulási pontnak nem volt rossz. Sok sikert!
2013. júl. 20. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

én mikor készültem rá akkor próbáltam összeszedtem azokat amik már voltak egyszer. de ez sem kizárt h egy teljesen új témát kapsz, sztem h ha fórumokon szétnézel ott mindig leírják h kinek mi volt a témája is sztem az kiindulásnak jó.

leírok párat amikre emlékszem:

kedven könyv/film/sport/sportoló, utazás/nyaralás, legjobb barát, híres ember akivel találkoznál/akire felnézel, ország ahova ellátogatnál, ország aminek tiszteled a kultúráját (vagy nem tudom h volt pontosan ez megfogalmazva), kedvenc európai város, híres épület, zene/album jellemzése, hogyan szerzed meg a jogsit,közösségi hálók több most nem jut eszembe

és még mikor én voltam az egyik vmi olyasmi volt h arról kellett írni h a kedvenc bandáddal ha turnéra mennél akk h lenne, vagy már nem tudom h volt pontosan, mert nem ezt választottam ezért nem is nagyon foglalkoztam vele

sok sikert :)

2013. júl. 21. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!:)

Mindenkinek ment a zöld pacsi.:)

2013. júl. 21. 11:40
 5/5 kingoffp válasza:
Könyvekböl nem nagyon fogsz tanúlni! Szerintem magan taná-hoz iratkozz be!
2013. aug. 12. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!