Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyire nehéz az orosz nyelvtan?

Mennyire nehéz az orosz nyelvtan?

Figyelt kérdés

2013. júl. 18. 14:06
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
24%

Nem nehéz.


Hím nő és semleges nem van de nem veszélyes.

2013. júl. 18. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
31%

Az igéknél a "folyamatos", "befejezett" nem épp a legegyszerűbb.

De azért meg lehet tanulni

2013. júl. 18. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
0%

Ha jól tanítják meg, akkor nem túl nehéz.

Középfokig nem nehéz eljutni

2013. júl. 18. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
26%

Minden relatív.


Az ororsz szerintem egy semmilyen nyelv! Azaz semmi különös kivéve talán a ciril betüket.


Az angol ideidők egy nagyságrenddel nehebbek és még sem okoz nagy gondot megtanulni.

2013. júl. 18. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
48%

Ragozós nyelv. Tehát nem lehet 0 nyelvtannal elkzedeni beszélni, mint ahogy angolul lehet. De ez ugyanígy igaz mondjuk a németre is.

Ha meg akarod tanulni, akkor simán megtanulható.

Mondjuk az a kedves válaszoló, aki kábé leprimitívezi az orosz nyelvtat, az gondolom nem jutott elé oroszból túl magas szintre:)

2013. júl. 18. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

Nem primitíveztem le, csak azt mondtam hogy semmi különös, így nem okozhat gondot a tanulása.


Az viszont igaz hogy nekem nem tetszik.

2013. júl. 18. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem nehéz, de tanulni azért kell.

Vannak benne nemek és ragozás, így bizonyos mértékig hasonlítható a némethez, de nincsen tele kivételekkel, és nem kell megtanulni a szavak nemét, mert nagyon kevés kivétellel ránézésre lehet tudni.

2013. júl. 18. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
46%

Kedves #5-s válaszoló!


Meséld már el nekem, hogy angolul hogyan lehet 0 nyelvtani tudással beszélni?


Az, hogy a szavakat önkényesen egymás mellé rakod (igeidőket, segédigéket, szórendet, stb. nélkülözve), még nem beszéd!!!


Ha valóban annyira egy könnyű nyelv az angol, hogy nulla nyelvtani tudással lehet beszélni is, miért ennyire hülye az a sok főiskolás/egyetemista, aki egy középfokú nyelvvizsgát nem bír évek óta letenni?


A csapból is ez a lebutított nyelv folyik, és mégis szenvednek a nyelvvizsgával.


Most akkor vagy mégsem lehet olyan könnyű az az angol sem, vagy ennyire hülye a mai magyar értelmiségi, akik a nyelvvizsga hiánya miatt nem kapnak diplomát...

2013. júl. 18. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Annak, hogy minden hülyét felvesznek egyetemre, akik egy szerencsételn nyelvvizsgát sem tudnak összehaozni, semmi köze ahhoz, hogy a kezdő angol nyelvtan gyakorlatilag 0. Ha tanultál már bármilyen egyéb, ragozós nyelvet, akkor tudnod kell, hogy miről beszélek.

De feltételezem te is azok táborát erősíted, aki nem tanul ámde hangosan nyavalyog, hogy ez a szemét rendszer nyelvvizsgát követel tőlük. Tudod, nem kell mindeniinek diploma. Aki nem tudja teljesíteni a követelményeket hát menjen el autószerelőnek meg fodrásznak. Nagyon szép szakmák azok is.

2013. júl. 19. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

#8-as vagyok ismét.

Angolból és németből van MA szintű végzettségem.

Továbbá angolból éppen Phd tanuló vagyok.


Franciából van középfokú nyelvvizsgám, és év végén tervezem megszerezni belőle a felsőfokút. Emellett egy indiai nyelvet is tanulok.


Biztos nyavalygásból és tudatlanságomból kifolyólag írtam azt, amit írtam...

2013. júl. 19. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!