Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az orosz vagy a lengyel nyelv...

Az orosz vagy a lengyel nyelv könnyebb?

Figyelt kérdés
Angolul és németül már tudok, szeretnék egy szláv nyelvet is megtanulni legalább alapfokon. Az oroszt használhatónak tartom, a lengyel pedig tetszik. Nyelvtanilag, szókincsben, stb. az orosz vagy a lengyel könnyebb? A cirill írás nem zavar, azt már évek óta ismerem, ha pl. Kárpátalján járok, pár nap alatt rááll az agyam, szóval az nem tétel.

2012. okt. 27. 14:41
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egyik könnyíti a másikat szóval ha az egyiket megtanulod akkor a másik már úgyis könnyű.Ilyen szempontból majdnem mindegy.


Az orosz talán könnyeb,a lengyelről azt hallottam hogy elég nehéz.Viszont ha először lengyelük tanulsz attól még megy az orosz is utána,és fordítva

2012. okt. 27. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
22%
Orosszal egyértelműen jobban jársz, de a lengyelek nem cirill írást használnak. Szóval ott még az írást is meg kellene tanulnod.
2012. okt. 27. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 webnyelv ***** válasza:

A lengyel írás elsőre elég bonyolultnak tűnik, a mássalhangzók egymás mellett, amiket egyetlen hangnak ejtenek, és még a mellékjelek is ott vannak. Pl. a könyv lengyelül książka, ezt az írásképet elsőre elég nehéz megjegyezni, ehhez képest az orosz книга szó egész egyszerű. Igaz, ebbe hamar bele lehet rázódni.


De ha már ismered a cirill betűket, az orosz valószínűleg könnyebb lenne. A nyelvtant nem tudom, melyikben könnyebb, talán kb. egyforma nehéz. Annyit tudok, hogy a lengyelben van külön létige, aminek van külön ragozása, az oroszban ilyen nincs, na nem mintha ez az egy ige annyit számítana.

2013. jan. 6. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 webnyelv ***** válasza:

Mikor pl. a lengyel számneveket néztem egyszer, az durva volt, annyi betű egymás mellett, és annyi mellékjel, na az kicsit kikészített. Az oroszban ez pl. kicsit barátságosabb. Pl. a 60 lengyelül sześćdziesiąt. Oroszul: шестьдесят, ez szerintem megjegyezhetőbbnek tűnik. De ha már megérted a lengyel nyelv logikáját, ez már nem lesz akkora gond.

A névszóragozás, úgy tudom, mindkét nyelvben egyformán bonyolult, ahogy az igeszemlélet is. Az igeragozási csoportok is talán. Legalábbis én így tudom.

2013. jan. 6. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Hasonló mindkettő, és nem túl nehéz. A szláv nyelvek legalább annyira hasonlóak általában, mint pl. Makó-i és Kalocsai parika, és schcsi a nemzeti eldelük.


она идет домой

idzie do domu


PS: "Was noch?"

2013. jan. 6. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az orosznak nyilván nagyobb piaca van, a lengyelt viszont kevesen beszélik, tehát akár nagyon keresett is lehet a tudásod.
2013. jan. 8. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!