Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyire nehéz nyelv a horvát?

Mennyire nehéz nyelv a horvát?

Figyelt kérdés
2013. júl. 19. 13:13
 1/3 anonim ***** válasza:
45%
Olyannyira, hogy még az elnök is töri a horvátot :D
2013. júl. 19. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Mármint a Horvát elnök :DD
2013. júl. 19. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Én szerbül tanulok, ami 98%-ban ugyan az, mint a horvát. :D


Hát, annyira nem könnyű, mintahogy egyik nyelv sem az. Viszont nekem nagyon tetszik, és ha megtanulom, akkor érteni fogom a szerb mellett a horvátot, bosnyákot és még 1-2 nyelvet, ami hasonlít rá. Ráadásul a szerb nyelv jó alapot biztosít, amikor később elkezdek oroszul tanulni.


Alapjában véve olyan nyelv, hogy úgy ejted ki, ahogy leírod. Van benne külon gy (đ), cs (č), ty (ć, de cs-nek ejted), zs (ž), s (š), sz (s) stb. betű, ami pl. sok nyelvben nincs, viszont a magyarban van, csak máshogy írod. De nincs benne á és é betű, hanem az a-t és az e-t ejted á-nak és é-nek.


Ezen kivűl a magyaroknak nem is nehéz kiejteni.


Pl.

szervusz - zdravo (zdrávó)

viszont látásra - do viđenja (do vigyényá)

rózsa - ruža (ruzsá)

parasztház - seoska kuća (széoszká kucsá)

francia - francuski (fráncuszki)


Ezeket a kiejtésre írtam.


Eddig könnyű, de most jön a nyelvtan.


Hát ragozós nyelv, és a ragozása nem valami egyszerű. Ezen kívül tanulható, de szerintem egyik nyelv sem könnyű.


Én csak hobbiból tanulom, mert tetszik. De ha hasznot akarsz egy nyelvből, akkor ne horvátot tanulj, hacsak nem mész horvátországba.


A szerb nyelvben még az is tetszik, hogy cirill betűkkel is írnak.

2013. júl. 19. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!