Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan fejlesszem német...

Hogyan fejlesszem német szókincsemet B2-re?

Figyelt kérdés

Augusztus 10-én lesz a B2-es komplex nyelvvizsgám a telcnél.Az érettségim B1-en megvan,94% lett.A gondom az,hogy a B2-hez túl kevés vagyok, most rá kellett jönnöm.Problémát a szövegértés 3 része jelent.A gond az,hogy ebben a 3 feladatban a szövegeknek úgy a 80%-t nem értem,és csak tippelni tudok,hogy mi lehet a jó válasz,és hát ez a tipp nem nagyon jön be.A próbanyelvvizsgáimból csak 1 sikerült idáig,az is 61% lett.Mit csinálhatnék,hogy fejlődjön a szókincsem?A filmnézést ne ajánljátok,mert feliratos német filmet nem találtam,a szinkronosat meg 1-1et megnézek valamikor,de azzal az a baj,hogy mivel csak szinkron van és felirat nincs,az a szó amit nem értek,nem is fogom soha érteni mert nem tudom hogyan kell leírni(nem tudok rákeresni a neten),így a felirat nélküli filmnézés inkább csak szintfenntartás céljából jó.A könyvolvasásra meg nincs időm,és nem is lesz soha,nem is tudom,hogy mit kéne olvasnom.


Segítsetek,nem akarom elbukni :/ Mivel fejlesszem a szókincsemet?



#német-szókincs
2013. júl. 20. 10:39
 1/1 anonim ***** válasza:
olvass könyvet, online hírportálokat, chatelj, és nézz német szinkronos filmeket/sorozatokat
2013. júl. 24. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!