Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mi a különbség az angolban a...

Mi a különbség az angolban a mistake és a fault között? Ugye mindkettő hibát jelent.

Figyelt kérdés
2013. júl. 22. 12:31
 1/4 anonim ***** válasza:
Én úgy értettem meg a különbséget, hogy szerintem a mistake az olyan hibát jelöl mint pl dolgozatnál rossz válasz az 1 hiba, vagy tollbamondásnál helyesírási hiba.. és a fault meg hogyha mittudom megcsal vki vkit... bár hallottam már olyan szókapcsolatban h it was my mistake... és úgy is h it was my fault... szóval fogalmam sincs :D szerintem ugyanazt jelenti, és eldöntheted melyik hangzik jobban az adott szövegkörnyezetben. De ez csak az én véleményem.. :D
2013. júl. 22. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

mistake: an action, decision, or judgment that produces an unwanted or unintentional result.

fault: a mistake, especially something for which you are to blame


Tehát a mistake az a hiba, a fault pedig valakinek a hibája, mint közvetett. pl. There was an explosion in the village. The mistake was a broken gas line. It was the fault of a smoker who lighted his cigarette near the patrol station.

2013. júl. 22. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
2013. júl. 22. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Egyszerűen a fault az súlyosabb - ennyi.
2013. aug. 6. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!