Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen nyelvet tanuljak...

Milyen nyelvet tanuljak második nyelvként?

Figyelt kérdés
Most angolt tanulok, de nem tudom hogy franciát vagy németet tanuljak-e, mert a franciatanár nagyon jó fej, és tetszik a nyelv, de a német is tetszik, csak nem jó a tanár. Melyiket válasszam? És hobbiként érdemes a latint tanulni? mert most az a második nyelvem egy évre (biosz-kémia tagozaton), de csak szavakat tanulunk. Szerintetek?

2013. márc. 26. 19:13
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
89%
Mindenképpen azt válaszd, ahol szimpatikusabb a tanár. Ő sokkal inkább fog motiválni és élvezni fogod a tanulást.
2013. márc. 26. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
89%
én most angolt és németet tanulok és jövöre kezdem a franciát!! Szerintem franciát tanulj , mert lényegesen könnyebb a németnél! Amúgy a németek tudnak és akarnak is beszélni angolt , de a franciáknál pont ugy van , h tudnak , de nem hajlandóak beszélni! (persze ez nem mindekinél igy van)!
2013. márc. 26. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Tanulj franciát ,mert utána könnyen tanulsz más neolatin(olasz,spanyol,portugál,román)nyelveket! Szerintem a pedagógus is meghatározó ebben a témában.
2013. márc. 26. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Nos,nem tudom mennyi időt tudnál nyelvtanulásra fordítani,de szerintem franciát válaszd.Mert a német és a francia is nagyon hasznosak,és ha mindkettő tetszik,annak örülök,mert nagy szó ha valaki örömmel ül le nyelvet tanulni.Tehát ha a franciatanár rendesebb,szimpibbnek tűnik,válaszd a franciát.Mert a tanáron is sok múlik.

És ha van időd,különórán,magántanárnál tanuld a németet is.Hisz az is hasznos,és ha tetszik,miért ne?:)

Ez az én véleményem.


De amúgy bárhogy is döntesz majd,sok sikert :D


A latinhoz kapcsolódóan egy kérdésem lenne.Nyelvtant is akarnál tanulni?Vagy csak szavakat?Szerintem attól is függ.

2013. márc. 27. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Ugyebár a latinról kérdeztelek,de még a latinról szeretnék neked írni.

Most vettem csak észre,hogy hobbiként szeretnéd tanulni.Hobbiként szerint nyugodtan lehet,mert ha érdekel és tetszik,akkor tökéletes elfoglaltság hobbinak.Ha meg olyan irányba mennél majd egyetemre vagy valami,akkor is.

Ha van rá időd és kapacitásod.

2013. márc. 27. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat:)
2013. márc. 27. 18:12
 7/15 problem3girl válasza:
A franciát könnyebben tanulod meg mert a német az elég nehéz.Mármint kiejteni vagy csak elolvasni.Én imádom a franciát most fogok majd én is valamikor franciát tanulni.De akár csinálhatnád azt is hogy ha már nagyjából tudsz franciául akkor neki állsz németül is tanulni.Mindkettő nagyon jó nyelv.Bár én a francia mellett szavazok. ;)
2013. márc. 28. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
Németet ne! Nagyon sz@r nyelv!
2013. márc. 30. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
Szia. Én biosz tagozatos vagyok és latint tanulok. Viszont sajnos mi nem szavakat tanulunk hanem kemény nyelvtant és fordítást. Elég nehéznek tartom, én nem ajánlom. Orvosi latint meg lehet otthon is tanulni az nem nehéz.
2013. ápr. 2. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:

Szerintem a német nyelv három dologra jó:

-káromkodni

-fenyegetni

-kemény rockra.

És mindenhol más a kiejtés nagyon! Én jó pár éve tanulom a németet, mégsem értem meg. Nem is a nyelvtannal van baj, hanem az ő kiejtésükkel. Egyszerűen hülyén beszélnek. Pl Milch- Mülch Nein -Ná Was-wahss...

2013. ápr. 2. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!