Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Jó ötlet lenne elkezdeni egy...

Jó ötlet lenne elkezdeni egy harmadik nyelvet?

Figyelt kérdés
Van egy angol középfokúm, a németet jövő tavaszra tervezem és szeretnék elkezdeni egy harmadik nyelvet, talán a franciát vagy az oroszt. Szerintetek nem zavarodnék bele teljesen, úgy, hogy egyikkel sem tudnék mit kezdeni? Eddig jól el tudtam különíteni az angolt és a németet, de ha azt vesszük, angolul már 6 éve tanulok.
2013. júl. 25. 22:39
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az is elég, ha ebbe a kettőbe jobban belemélyedsz, nem áll meg a tudás a középfoknál. Az angol igazából a középfok után válik nehézzé. Persze belevághatsz 3. nyelvbe, ha annyira megy a nyelvtanulás, és ráérsz
2013. júl. 25. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
82%

nem fogsz belezavarodni, sőt inkább örülni fogsz, hogy csomó ismerős dologgal találkozol a harmadik nyelvben. Főleg ha franciát tanulsz.

Élesben pedig nem lesz gond az elválasztásokkal :)

2013. júl. 25. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Belezavarodni nem fogsz, de valószínűleg jobban járnál ha előbb angol-németre koncentrálnál.


Persze ha kedvtelésből csinálod, akkor hajára, semmi se tartson vissza, amíg van rá időd és kedved.

2013. júl. 26. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
24%
Miért ne? Én is harmadik nyelvként vágtam bele az oroszba -- sok év nyelvtanulás után, már felnőtt fejjel --, és én magam is mélyen megdöbbentem rajta, hogy a német után mennyire könnyen tanulom. Alig több mint 4 hónap után már középfokú nyelvvizsgát tettem belőle.
2014. jan. 18. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!