Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mi legyen a harmadik nyelvem?

Mi legyen a harmadik nyelvem?

Figyelt kérdés
Szeretnék választani egy harmadik nyelvet. Jelenleg angolul és németül tanulok. Előbbivel boldogulok, viszont számomra a német nyelv kész kínszenvedés (nem hiszem hogy valaha is boldogulni fogok vele). Gondoltam a svédre, de úgy hallottam, hogy hasonlít a németre, akkor inkább hagyjak fel vele? Vagy esetleg tudnátok ajánlani egy könnyű nyelvet, ami hasznos is? Esetleg orosz, vagy maradjak a svédnél?
2013. jún. 29. 23:37
 1/6 anonim ***** válasza:
orosz, arab, francia, spanyol, olasz? :D
2013. jún. 29. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Lovári. Egyszerű, és bizonyos élethelyzetekben nagyon hasznos lehet.
2013. jún. 30. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Olasz!nagyon dallamos és egyszerü annyi h nem hasznâlhatod bárhol de ha az angol megy a német pedig megyeget szerintem akkor simán belefér az olasz!:)
2013. jún. 30. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Orosz :) nagyon szép nyelv és nem is nehéz annyira:)
2013. jún. 30. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én a spanyol és az olaszt ajánlom, mindegyik könnyű nyelv. Én spanyolt tanultam 4 évig, és egyszerűen imádom! Könnyű és gyorsan tanulható.
2013. jún. 30. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha valamilyen szinten szeretsz nyelveket tanulni, harmadiknak mindenképp valami egzotikusabbat választanék. Persze ahhoz a németet is olyan szintre kéne tudni, hogy boldogulhass vele, akkor számítanám harmadik nyelvnek amit elkezdesz.

De például norvég, dán, japán, kínai

Ilyen angol, német, spanyol, olasz, francia... ezeket sokan beszélik, persze kellenek, de ha kettőt tudsz belőlük az bőven elég, plusz hozzá csapsz egy egzotikusat, ami kiemel a tömegből esetleg ha beírod a cv-dbe.

2013. jún. 30. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!