Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Német tanár, aki max.1 hónap...

Német tanár, aki max.1 hónap alatt el tudja magyarázni az egész német nyelvtant érthetően?

Figyelt kérdés

2013. júl. 29. 02:45
 1/9 A kérdező kommentje:
Olyan tanárra gondolok, aki nem azt az elvet követi, hogy végigveszünk egy könyvsorozatot jó sok idő alatt és jó sok pénzért... A nyelvtanon kívül minden mást meg lehet tanulni magától is az embernek. Természetesen fizetnék az órákért.
2013. júl. 29. 02:49
 2/9 anonim ***** válasza:
0%

Az, hogy te mennyire érted meg a magyarázatot, nemcsak a tanáron múlik. A kérdésedből az jön nekem le, hogy:

- te tökéletes vagy, mindent első megértesz és gyakorlatban is képes vagy nagyon rövid időn belül alkalmazni azt

- elbizakodott vagy


A másik pedig: van az a mondás, hogy ami hamar és könnyen jött, az könnyebben is megy el. Vagyis hiába GONDOLOD azt, hogy ha neked valaki elmagyarázza egy hónap alatt a teljes nyelvtant, te azzal sokat elérsz utána.


Azt alkalmazni is tudni kell (gyakorlatban lehet lemérni, mennyire értette meg valaki igazán). Az alkalmazás pedig gyakorlást kíván, amire pedig nem elég egy hónap, teljes nyelvtan esetén...


Egy nyelvtanár


Üdv

2013. júl. 29. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szia! Én megpróbálnám ha budapesti vagy.

(Illetve ha nem akkor megoldjuk neten keresztül)

Mit értesz egész német nyelvtan alatt?

Milyen szinten vagy?

Mert ha mondjuk soha nem tanultál németet, és az egész német nyelvtan alatt mondjuk egy felsőfokú nyelvtudást értesz, az nem fog menni.

Én nem azért mert te vagy a tanár hülye lenne, hanem mert kell idő amíg egy tudás rész leülepedik, van mire építeni, továbbá, nagyon sok minden (a legtöbb dolog), gyakorlás közben válik teljesen érhetővé.

Meg ugye az sem hátrány, ha tudod a szavak jelentését. Mert ha nem tudsz egy alap szót, akkor nem tudod hogy ragozd, nem tudod pl. múlt időbe tenni, stb.

Ez olyan mint amikor matekból bemagolod a másodfokú egyenlet megoldóképletét, de mégsem tudsz egy feladatot sem megoldani vele.

2013. júl. 29. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

én értem, hogy miért így akarsz tanulni, nekem is sokkal jobban tetszik az, ha egy tanár minden nyelvtani részt összefoglalva egyben lead, nem pedig részletekben, mindenféle logika nélkül egy könyv szerint összevissza vesszük a nyelvtant.


az 1 hónap viszont elég kevésnek tűnik. nem tudom milyen szinten állsz, de ha már van mondjuk egy kicsi alapod, akkor is legalább fél évet mondanék arra, hogy a középfokú nyelvvizsga szintjére kerülj egy nyelvtant rendszerezve tanító nyelvtanárral.

2013. júl. 29. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi a kommenteket! Nem vagyok zsenipalánta csak határozott és tapasztalt. Sajnálom :D Komolyan. Angolt "tanítottak" nekünk általános iskolában, középiskolában, mindenhol... csak mindenki ugyanúgy. Rosszul. És egy napon... fogtam egy könyvet. Leültem :D és megtanultam az angol nyelvtanát. Gyér szókinccsel. Ebből jött a következtetés és egyben az 1 hónap tippelés (mivel nem ismerem a németet) hogy akár ez szintén egy jobb út lenne a német nyelv megtanulására. Sajnálom, hogy rettentően cinikus vagyok :D Na szóval. Nem tudom milyen gyorsan fognám fel és más milyen gyorsan fogná fel. Azt tudom, hogy szükségem van egy tanárra, aki a lehető legjobban és leggyorsabban (ahogy én képes lennék felfogni :D ) megtanítja nekem. Ez a szituáció. Budapesti vagyok. Olyan emberkét keresek, aki 100% ban keni vágja a németet. Szal ilyen cica, ablak, meg kint éltem 1 évet emberkék ne jelentkezzenek! Mindenki másra, tapasztalt és tudását átadni képes tanárokra számítok.
2013. júl. 30. 01:00
 6/9 A kérdező kommentje:
Ja és teljesen kezdő vagyok, tehát egy szót sem tudok németül. Úgyhogy még nem kavart össze senki a hülyeségével pl az iskolákban. Utálom az iskolákat és úgy általában az egész oktatási rendszert is, mert elveszik az ember idejét, energiáját és az embereket arra tanítják hogy hülyék legyenek. Lásd fogyasztói társadalom vagy úgy egyáltalán...
2013. júl. 30. 01:04
 7/9 anonim ***** válasza:

"Szal ilyen cica, ablak, meg kint éltem 1 évet emberkék ne jelentkezzenek!"

Nem fog senki jelentkezni, neked kell körbenézned a neten.

Ha nem tudsz 1 szót sem, akkor nem értem miért baj az, hogy valaki cica meg ablak alap szavakkal magyarázza a nyelvtant?

Ha minden mondatban ilyen szavak vannak hogy:

unterrichten, hat gestaubsaugt, stb, akkor nem a nyelvtant fogod megérteni, mert azzal leszel elfoglalva, hogy szótározz és úgysem fogsz minden szót megtalálni, mert ugye még nem tudod a nyelvtant, így fogalmad sincs, hogy milyen alakban van a szó.


A "kint éltem 1 évet emberkékkel" meg főleg nem tudom mi a gond, mert ha te 1 hónap alatt akarsz (gondolom nem napi szinten járnál tanárhoz) megtanulni egy csomó mindent, aki 1 évig kint élt az napi szinten használta a nyelvet, akkor azért egy der, die, das-nál jóval többet tud.

2013. júl. 30. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Ian Catman ***** válasza:
A nyelvtanítás, ha becsületesen csinálja valaki, eredmény centrikus. Adott nyelvanyagot meg KELL tanulni/tanítani. Adott nyelvanyag biztos elsajátításának X ft. a költsége. Ha ezt egy fél év alatt sikerül, akkor fél év alatt fizeted ki, ha egy hónap alatt, akkor ugyanezt az összeget egy hónap alatt. Biztos lehetséges, napi nyolc órát és sok ezer forintokat szánjál rá. Nagyon sokat.
2013. júl. 30. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szerintem ilyen tanár nincs.

Ha legalább középfokig el akarsz jutni, ahhoz kell 2500 szókincs.

Az napi 80 szó lenne, amit meg kell jegyezned. Nem lehet az egész nyelvtant egy mondaton keresztül elmagyarázni. De ha beleakarsz vágni, szánj legalább 6 hónapot rá és azután látod, hogy hova jutottál.

A német nyelv nem azonos az angollal, itt elöször a szabályokat kell bemagolni a hozzávaló szavakkal.

Én nem szeretnék most a helyedben lenni.

2013. júl. 30. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!