Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Miért nem sikerül sose? (SOS)

Miért nem sikerül sose? (SOS)

Figyelt kérdés
TELC B2 németre készülök.Jövő hét szombaton lesz a vizsga.A gondom az,hogy bármennyit gyakoroltam,a Sőrachbausteine Teil 2-je,amiben van egy szöveg és (random) hiányzó szavakkal kell kipótolni,egyszerűen nem megy.A másik nyelvtanos feladat megyeget,így is határeset az egész nyelvvizsga.Hiába keresem a vonzatokat,a mondatokat nem is értem.és a kiegészítendő szavak némelyikét sem értem.Minden szempontból fejlődtem,de most is amit kitöltöttem,ebben a feladatrészben csak 1 pontom lett,legfeljebb 6 mindig a 25-ből....Mit csináljak?Van valami ötletetek,tippetek arra,hogy hogyan oldjam meg ezt a feladatot?Ötös,majdnem maximális alapszintű érettségim van németből,de ez a középfok,főleg ez a nyelvtani feladat egyszerűen nem megy!

#német-nyelvvizsga-tippek-b2-közép-sprachbausteine
2013. júl. 30. 20:35
 1/5 anonim ***** válasza:

Írd ki ide a mondatot

Hátha tudunk valamennyit segíteni

2013. júl. 30. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szótárral sem megy?
2013. júl. 30. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Konkrétan mi a probléma?

Szókincshiány?

2013. júl. 30. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Sajnos nem mondat,hanem szövegek :D



Igen,a szókincsprobléma a legfőbb baj :/ Hogyan tudnék ezen segíteni?Mindig tanulok új szavakat,de semmmi :/

2013. júl. 30. 22:56
 5/5 anonim ***** válasza:

Olvasás, filmnézés, zenehallgatás.

És a legfontosabb türelem.

Egy idő után ismétlődnek a szavak, és egyre több lesz ismerős. Lényeg, hogy igyekezz örömöt találni benne, ne csak kényszerből csináld.

2013. júl. 30. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!