Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az egyetemi felvételinél a...

Az egyetemi felvételinél a középszintű (nemzetközileg elismert) nyelvvizsga, vagy az iskolai középszintű érettségi a több pontot érő/hangsúlyosabb?

Figyelt kérdés

2013. aug. 3. 16:28
 1/5 anonim ***** válasza:
Az érettségi a százaléktól függ, meg hogy például duplázásnál egyáltalán számít-e az adott szakra, a nyelvvizsga meg a plusz pontokhoz számít be, nem igazán lehet összehasonlítani.
2013. aug. 3. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
És ha mondjuk én jogász akarok lenni,akkor több pontot hoz az,ha a nyelvvizgsát csinálom inkább?Mert a jogra szerintem nem kell annyira a nyelv(pláne a német).
2013. aug. 3. 16:37
 3/5 anonim ***** válasza:
Figyelj, ha megszerzed a középfokú nyelvvizsgát és írsz egy jó német közép érettségit, akkor mindkettő beszámít és hurrá!
2013. aug. 3. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem tudom sajnos mindkettőt megcsinálni,illetve nem is akarok annyit vesződni a némettel,mert lehet,hogy jövőre leadom(10.osztályba megyek).
2013. aug. 3. 16:41
 5/5 anonim ***** válasza:

Javaslom egyébként, hogy tanulmányozd a felvételi pontrendszert, abból eligazodsz!

Egyébként a felvételin nem igazán az számít, hogy mire lesz szükséged később, hanem a felvételi tárgyak. És a német felvételi tárgy, tehát viheted abból a pontokat.

2013. aug. 3. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!