Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Németet vagy Franciát érdemese...

Németet vagy Franciát érdemesebb inkább tanulni?

Figyelt kérdés
Ha meglesz az angol nyelvvizsgám szeretnék megtanulni egy másik nyelvet. De nem tudom melyiket. ÉS így hogy tanulom még az angolt tudok még itthon mellette valamelyiket tanulni vagy úgy összezavarodnék?:)

2013. aug. 6. 16:38
 1/6 anonim ***** válasza:
82%
Nagyjából mindegy, ha ebből a kettőből választasz. A német talán picit hasznosabb, lévén az egyik szomszédunkban beszélik (így gyakorolni is könnyebb).
2013. aug. 6. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
73%
Németet tanulj!
2013. aug. 6. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
82%
Német abból a szempontból hasznos hogy a környező országokban sokan beszélik, viszont ha gondolkodsz azon hogy fordítónak állj, akkor szerintem a francia hasznosabb, mert azt kevesebben beszélik! :) Szerintem nem zavarodsz össze, én az angol előrehozott érettségimre készültem de mellette tanultam az olaszt, és csak az utolsó 1 hónapban álltam le, hogy ne menjen az angol rovására.
2013. aug. 6. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Ezen a két nyelv között gondolkozok de javasolhattok ti is:) Nem nagyon nehéz megtanulni?
2013. aug. 6. 18:12
 5/6 anonim ***** válasza:
Szia, én németet és franciát is tanulok mégis inkább a javaslom/választanám, mert tényleg gyönyörű nyelv és itt Mo-n nem sokan beszéik,viszont értékesítik.Mindkettő nehéz, de angol nyelvvizsgával könyebb lesz.Szerintem nem zavarodnál össze én 3 nyelvet tanulok:))
2013. aug. 6. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 baba_girl_16 válasza:

Szia!

Szerintem franciát tanulj, mivel manapság (legalábbis az én szakterületemen) az angol-német párosításból nagyon sok van, így a munkaerő-piacon nagyobb sikered lehet az angol-francia párosítással. :) (Vagy ha még mindkettőt megtanulod az lenne a legjobb :D )

2013. aug. 7. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!