Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Németből újrakezdő lennék,...

Németből újrakezdő lennék, angolt abszolút új nyelvként tanulnám. Van valamilyen "technikai", ötletek, hogy tudjam párhuzamosan tanulni, ne keverjem?

Figyelt kérdés
Iskolában németet tanultam régebben, de nagyon nem vettem komolyan, így egy komolyabb szintre sem értem el, aztán később, kikerülve a suliból nem kellett használnom, így jelentősen megkapott. Most szeretném ismét elővenni + angolt tanulni hozzá. Hogy csináljam?

2013. aug. 14. 06:10
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem elöször a németet frissitsd fel, és menj bele kicsit alaposabban.

Az angolt csak utána kezdd el, mert különben össze fogod keverni.

Sokak szerint ha az angolt nem "magyarul", hanem "németül" tanulod, azaz németre szótárazol, akkor könnyebb a két nyelv hasonlósága miatt.

2013. aug. 14. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha eddig se vetted komolyan a németet, akkor ideje váltani. Kezd az angollal. Talán ott több és jobb motivációt találsz.
2013. aug. 14. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ez attól is függ, hogy milyen céljaid vannak a nyelvvel. Külföldön akarsz dolgozni?

Egyébként meg miért kevernéd? Én is, ahogy sokan mások egyszerre tanultunk két nyelvet gimnáziumba és nem avval volt a problémáink, hogy összekevertük.... 45 percig tanultunk németet majd beültunk 10 p után angolra és tanultuk.

2019. jún. 14. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!