Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hány éves korig tudok idegenny...

Hány éves korig tudok idegennyelvet tanulni? Úgy értem mennyi idős koromig képes az agyam az idegen nyelv befogadására?

Figyelt kérdés

Úgy halottam van valamilyen nyelvi sorompó ami, *.-évben következik be és utána már nem képes az ember idegennyelv elsajátítására.

Nektek mi a véleményetek?

Hogyan lehet a legkönnyebben nyelvet tanulni?

Válaszotokat előre is köszönöm! :)


2013. aug. 22. 17:02
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát talán olyan ötvenöt éveskor után lehet ilyen "sorompó"-
2013. aug. 22. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Az agy akárhány éves korig hajlandó befogadni, az emberek akik tiltakoznak ellene. Ha valaki elveszti a rugalmasságát és képtelen elfogadni új dolgokat például eltörik a sószóró és az új nem fér be a polcra így a pulton kell tartani(ami az őrületbe kergeti), akkor már nyelvet sem fog megtanulni.
2013. aug. 22. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Az emberi agyvelő súlya a 25. életév után csökkenni kezd, 70 éves korig kb. 100g-al kisebb súlyú lesz. Ez az alkalmazkodóképesség csökkenését jelenti. Persze ez nem olyan drasztikusan gyors folyamat, illetve nem azért írtam, mert szerintem 25 éves kor a "sorompó", sőt! Tény, kevésbé alkalmazkodunk, nehezebb megváltoznunk, és újabb dolgokat magunkénak érezni/elfogadni. Az akaraterő a vágy a tanulásra és a tudásra nagyon fontos. Én nem tudom, hol van az a bizonyos sorompó, de aki rendszeresen szellemi tréninget végez idősebb korban is képes lehet a nyelvtanulásra.
2013. aug. 22. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hatvan év fölött meg ugye a meszesedés is megteszi

a magáét..

2013. aug. 23. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Meg a "változó" kor után is már nehezebb,

meg nem is akarják már annyira a tanulást ilyenkor.

De embere is válogatja! (Nem vagyunk egyformák)

2013. aug. 23. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!