Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Elte anglisztikára milyen...

Zotya112 kérdése:

Elte anglisztikára milyen angoltudás kell, hogy benn maradjak? Az első évben milyen tárgyak vannak? Mennyi nyelvi alapozás van? Már rögtön az elején angolul mennek a tantárgyak?

Figyelt kérdés
a felvételihez kell az emelt érettségi, van B2 nyelvvizsgám ,de én ezt kevésnek érzem, felsőfokú nyelvvizsgán is gondlkodom, az már elég tudásszintet ad a bennmaradáshoz?

2013. aug. 25. 12:56
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Erős középfokú tudás kell, én is úgy mentem oda, az már szerintem elég. Előadásokat nehezebb megérteni először, de ha nem lesz.rod és "nembejársz" egyre se, akkor belejössz pár hét alatt. Persze lesz, aki már közel perfekt angollal megy oda, de a többség azért messze nem. A külföldi diákok között van olyan, aki konkrétan egy szöveget nem tud felolvasni.. :/
2013. aug. 25. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
78%

A nyelvészet a legnehezebb.

Bár még elsőben nem nehéz az sem.

Elsőben ilyen "bevezetések" vannak nagyrészt

2013. aug. 25. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Még egy olyan kérdésem lenne, hogy van lehetőség emellett a szak mellet más nyelvi tantárgyakat is felvenni, és több nyelvből is eljutni felsőfokig? elméletben lehetséges vagy gyakorlatban is?
2013. aug. 27. 21:15
 4/16 noemi4 ***** válasza:
100%

én a nyf-n végeztem, de kb ugyanannak kell lennie a tantervnek, ez volt az 1. félév

Produktív nyelvi készségek I. Íráskészség I. 2 1

ANB1016 Amerikai civilizáció I. Bevezetés az amerikai kultúrába. 2 1

ANB1003 Receptív nyelvi készségek I. Szövegértés I. 2 1

ANB1011 Grammatikai alapismeretek I. Gyakorlati nyelvtan I. 2 1

ANB1013 Receptív nyelvi készségek II. Szövegelemzés 2 1

ANB1007 Nyelvi közvetítés I. Fordítási gyakorlatok I. 2 1

ANB1014 Nyelvi készségfejlesztés I. Szókincsfejlesztés 2 1

ANB1009 Produktív nyelvi készségek II. Beszédgyakorlat I. 2 1

AIB1003 Kommunikáció 2 1

ANB1002 Brit irodalomtörténet I. Bevezetés az irodalomtudományba 2 1

ANB1001 Angol nyelvészet I. Bevezetés a nyelvtudományba 2 1

ANB1015 Az angolszász világ kultúrája I.Bevezetés a brit kultúrába. 2 1

TKB1103 Bevezetés a pszichológiába 2 1

AIB1002 Filozófiatörténet 2 1

AIB1001 Informatika

2013. szept. 3. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 noemi4 ***** válasza:
100%
Nem szabad keverni a nyelvi BA szakokat a felsőfokú nyelvvizsgával, mert a BA szakokban van nyelvészet, irodalom, kultúra, viszont 3 év után kapsz egy felsőfokút. Minor szaknak fel tudsz venni más tantárgyakat pl. németet, kémiát, stb. vagy specializálódhatsz pl. idegen nyelvű ügyintézőre, attól függ milye van az iskoládnak, elvileg a 2. évtől kell felvenni vmit.
2013. szept. 3. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 noemi4 ***** válasza:
100%
ha vmi kérdésed van, írj
2013. szept. 3. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

"viszont 3 év után kapsz egy felsőfokút"


Ezt hogy érted? Nem tudok róla, hogy adnának bármiféle felsőfokú nyelvvizsgát is, ha végeztél anglisztikán. Egyébként felsőfokú nyelvvizsgát egyáltalán nem nehéz lerakni, és nem is jelenti azt, hogy valaki valóban jól tud angolul. Aki anglisztikán végez, annak szerintem illik röhögve lerakni egy felsőfokot.

2013. szept. 3. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 noemi4 ***** válasza:
100%
igen, kapsz felsőfokút, ha végzel a 3 év után. ha jól tudom, a nyelvszakokon mindenhol így van pl. néderlandisztika, szlavisztika, de csak ha főszakon csinálod, nem minoron. igen, illik egy felsőfokút lerakni egy anglisztikásnak, de nem feltétlenül, ugyanis ez nem nyelviskola. viszont örülök h megvan, mert az is plusz pénz.
2013. szept. 5. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
és a felsorolt tárgyak gondolom nem mind angolul lesznek, kezdésnek,nem?
2013. szept. 7. 20:27
 10/16 noemi4 ***** válasza:
100%
az AIB-eseken kívül (meg a TKB-sen kívül, amit nem kell elvégezned ha nem tanárnak mész, én akkor ezt nem tudtam) mindegyik angolul van, de visszagondolva így nem vészes. vagy legalábbis nem az első félév
2013. szept. 8. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!