Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nektek az orosz vagy a francia...

Nektek az orosz vagy a francia nyelv tetszik jobban?

Figyelt kérdés
Mármint nyekvtanilag, nem az ország és annak hagyományai.

2013. aug. 28. 20:22
 1/10 anonim ***** válasza:
41%
Orosz. A franciát én nem szeretem, nem tetszik.
2013. aug. 28. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
75%
egyik se igazából, de a kettő körül már inkább a francia
2013. aug. 28. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
53%
Egyértelműen orosz. A franciát négy évig tanultam, és nincs nyelv, amit jobban utálnék. Amennyire belelátok az orosz nyelvtanba, nekem az könnyebbnek tűnik, de lehet az is közrejátszik a döntésemben, hogy sokkal jobban szeretem a kemény nyelveket, az ilyen selyem-lágy nyelvek mindig is taszítottak, de a francia különösen. :D Idegesített a nyelvtana, a szavai, minden. :D
2013. aug. 28. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Kunigunda1129 válasza:
100%

Én a franciát választanám. Sőt azt is választottam mert a sulimba e két nyelv között lehetett választani!

Annyi a tapasztalatom az orosz nyelvről amit az osztálytársaim meséltek hogy nagyon nehéz megtanulni és jól elsajátítani a cirill betűket meg a kiejtés is gondot okozott nekik!

2013. aug. 28. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ezerszer jobban a francia. Az egyik nyelv az az orosz, amit a legjobban utálok. Nagyon nem tetszik, olyan kemény és annyira hülyén hangzanak a szavak.:p Számomra legalábbis elég "gusztustalan" egy nyelv. A másik ilyen például a német nekem. A francia viszont nagyon szép szerintem és pont hogy a lágysága tetszik jobban.
2013. aug. 28. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Az oroszt M.o.on módszeresen megutáltatták az emberekkel.


De szerintem amúgy is egy túlságosan lágy nőies nyelv. Számomra vicces amikor férfiak beszélik.

De én is azok közé tartozom akikkel megutáltatták...

2013. aug. 28. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
52%

Abszolút az orosz. Az orosz nyelvben van 'erő'. Szerintem semmivel sem nehezebb, mint pl. a német vagy a francia. A cirill betűket is egyszerű megtanulni, és az oroszban a kiejtés is könnyebb, mint a franciában. Az oroszt nyelvtant pedig egyszerűbb megérteni és megtanulni mint az angolt. Mivel én tanulok angolul, németül és oroszul is, így összetudom hasonlítani ezt a három nyelvet.

A francia szerintem egy b**zis nyelv, ezzel szemben az orosz erőteljesebb, mondhatni férfiasabb. :D

16/F

2013. aug. 29. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
55%

Mindkettőt ugyanúgy imádom,kicsi koromtól. :))

Szerintem mindkettő nagyon szép nyelv.



Az oroszban is mást találok szépnek,és a franciában is.

Nekem egyik se olyan nehéz,de kinek hogy.Van,aki az orosszal,valaki a franciával szenved. :S De bizonyára van aki egyikkel sem.

A kiejtés se okozott nekem gondot,az orosz kiejtésem pl. szerintem jobb mint a diákok,és tanárok nagy részének.

(Nem nagyképűségből,de most..ez a véleményem)

Olyat is észrevettem már hogy valakinek mennyire más a kiejtése mint az enyém,de olyat is,akinek meglepően jó volt.

A francia kiejtésemet annyira nem akarom hasonlítgatni,de az se olyan rossz.Ha tudja valaki a szabályokat, meg gyakorol valamennyit,akkor nem vészes.

Nyelvtanilag is különbözik a 2 nyelv.Az közös,hogy mindkettőben vannak nemek.De a franciában hímnem meg nőnem van,az oroszban meg hímnem,nőnem,semlegesnem.A franciában vannak névelők,oroszban nincsenek.Oroszban vannak esetek,franciában nem.


Ha választom kellene a francia meg az orosz között,nem akarnék,lehet nem is menne.Nekem ezek már "összenőttek".Nem tudom elképzelni hogy csak egyiket beszéljem.Mindkettőt imádom.

2013. aug. 29. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
46%
Az orosz.
2013. aug. 29. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Francia :D
2013. aug. 31. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!