Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Az újlatin nyelvek közül...

Az újlatin nyelvek közül melyik tetszik nektek a legjobban?

Figyelt kérdés

Nekem nagyon tetszenek az újlatin nyelvek. A román kivételével szerintem mindegyik jó. De közülük szerintem a legjobb az olasz. Az én sorrendem: 1.olasz 2.spanyol 3.portugál 4.francia 5.román.

A katalánul még nem hallgattam beszédet így arról nem tudok véleményt mondani.

Nektek melyik tetszik a legjobban?

(Vagy ha esetleg mindegyik újlatin nyelvet csúnyának tartanátok akkor melyiket tartjátok a legkevésbé csúnyának?)



2013. aug. 7. 13:41
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Olaszul tanulok már egy éve hobbiból, tetszésből választottam, így nyilván az :) újabban viszont nagy szerelmese vagyok a brazil portugálnak :O
2013. aug. 7. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Pont ez a sorrendem, mint neked, kérdező :)
2013. aug. 7. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
58%

1. Román

2. Olasz

3. Spanyol

4. Portugál


Ezek szépek.


5. Francia


Ez meg kegyetlen randa.

2013. aug. 7. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
52%

1. Latin.

2. Szárd.

3. Rétromán.

4. Olasz.

2013. aug. 7. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat. Mindenkinek ment a zöldkéz!
2013. aug. 8. 09:36
 6/17 webnyelv ***** válasza:
Az olasz és a spanyol állandóan fej fej mellett versenyeznek egymással. Nem tudok dönteni, melyik szebb.
2013. aug. 8. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
54%

nekem valamiért a spanyol nagyon megtetszett, már elkezdtem tanulni, de nem tudom mennyire lehet megtanulni egy nyelvet önállóan, tanár vagy tanfolyam nélkül :))

egyébként a francia borzasztó nehéz lehet, főleg a kiejtése, annak ellenére, hogy szép nyelv, soha nem akarnék megtanulni franciául.

az olasz meg a portugál nálam olyan semleges.

a románt meg 8 éve tanulom, mivel Erdélyben élek. Egyszerűen utálom. Nem tudnám megmondani hogy miért. Talán azért, mert kötelezik, és az iskolában nem épp a legjobb tanárok tanítsák, de az biztos, hogy utálom a románt :))

2013. aug. 8. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

1. spanyol

2. olasz

3. portugál

4. francia

5. román

2013. aug. 8. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
54%

1. spanyol (latin-amerikai változat)

2. olasz

3. román


A francia meg a portugál nagyon nem tetszik.

2013. aug. 8. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim válasza:
45%

Németül és angolul tanulok, tehát nem állok napi kapcsolatban egyik nyelvvel sem. :)


Nem tudom, mennyi valóságalapja lehet a képzelgéseimnek, de egy spanyol dalszövegben simán kitaláltam, hogy melyik szó a mondatban személy, tárgy...stb. és néhány szót is kitaláltam, mondom, nulla spanyoltudással. Lehet az általam tanult többi nyelvnek bármi köze ehhez? (bocsi, hogy így "belepofátlankodok" a kérdésedbe, de ezért nincs szívem újjat kiirni) :)


Egyébként, hogy a kérdésre is válaszoljak, a németet (minden krákogásával, és hosszú túlbonyolított szavaival együtt) nagyon szeretem (vagyis inkább a szívemhez nőtt), mivel már több mint 10 éve színesíti a hétköznapjaimat. :)

Az angolt nagyon nem szeretem.


1, spanyol

2, olasz

3, portugál

...

franciát és románt pedig semmilyen körülmények között nem lennék hajlandó tanulni

2013. aug. 8. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!