Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha van angolből felsőfokú...

Ha van angolből felsőfokú hagyományos nyelvvizsgám, akkor egy felsőfokú gazdasági nyelvvizsgához mennyi új tudás szükséges és azt mennyi idő alatt lehet megszerezni?

Figyelt kérdés

Mi pluszt kell tanulni ha gazdaságit akar az ember de már van egy hagyományosa? Lényegében csak az extra szókincs kell?


Most lett meg a C1-es komplexem és amíg még friss az ezirányú tudásom, szeretném tovább vinni azt a felsőfokú angol gazdasági szaknyelvre is.


Most az angol gazdasági szókincsem minimális, de az általános angol nyelvtani, szókincsi, élőbeszédbeli tudásom nagyon jó.


Ez alapján mennyi idő alatt lehet felkészülni egy gazdasági nyelvvizsgára? Én úgy gondoltam, hogy decemberben már nyelvvizsgáznék. Ez lehetséges?


2013. aug. 30. 13:57
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

igen, a szókincsre kell rámenned

ha elszánt vagy akkor decemberben simán megcsinálod

olvass sok szakcikket, csinálgasd a feladatsorokat

gondolom érdekel a téma, az is jó gyakorlás, ha amit magyarul olvasol, azt szóban v írásban megpróbálod angolul összefoglalni, így is előjöhet sok szó

2013. aug. 30. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen, sokat olvasok angolul a témában. Yahoo Finance, Bloomberg, mostanában próbálgatok angol nyelvű szakblogokat is, de vettem ki a könyvtárból közgazdaságtant angolul is. Akkor örülök ha ezek, plusz amiket te írtál elegek lehetnek.
2013. aug. 30. 14:06
 3/7 anonim ***** válasza:
66%

CSak szókincs keel.

Statisztika, diagram elemzés, ilyenek mint a reálérték 1970-80 közt 5%-alkkal csökkent, a Wikipédián lehet találni ilyenek, mert ez az egyik fealdat. Van szöveg is, hogy érted-e mert utána kérdések, aztán levélírás, hivatalosan megrendelni 500 konténer nyers gyapotot...

2013. aug. 30. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
58%
Szókincs 2-3 eze plussz. S ezt egy meg nem nevezett szakfelkészítő-szakkönyv szószedete alapján állíthatom.
2013. aug. 30. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Melyik nyelvvizsgára mész?
2013. szept. 2. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Még nem döntöttem el. A hagyományos nyelvvizsgáim közül az angol középfokúm ECL-rendszerű, a felsőből pedig BME típusút csináltam.


Itt ugye kisebb a választék. A BME egész jónak tűnt hagyományosban is, talán majd ez lesz, de tényleg jobban utána nézek.


Te ajánlasz valamit esetleg?

2013. szept. 2. 11:19
 7/7 anonim ***** válasza:
Én az Euro Pro-t csináltam 2 éve. De nézegettem a BME-t is :)
2013. szept. 2. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!