Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Leírnátok nekem egy pár...

Leírnátok nekem egy pár mondatos német fogalmazást? Kérlek. Bővebben lent

Figyelt kérdés

Sziasztok!

8.-dik osztályos vagyok,házira német fogalmazást kéne írnom.. pár éve tanulok németet de nem igazán megy,és nem szeretném az évet egy 1.-esel indítani.

cím:Wie waren meine Ferien

és az alábbi kérdések:

~ wo war ich (hol voltam)

~ wie langa (meddig)

~ mit wem (kivel)

~ meine erlelnisse (élményeim)

~ erlelnisse auf st.stefans tagen (élményem a szent istván napokon)

/ helyesírási hibákat most ne nézzétek!/

ja és még valami a fogalmazást PRATARITUMBA kell írni.

a fogalmazás ,amit lekellene fordítani:

Befejeződött az iskola,eljött a nyár amit már nagyon vártam.A nyár első heteiben nem nagyon csináltam semmi különlegeset inkább csak a barátaimmal voltam és kijártunk.Nagyon sokat hülyéskedtünk,nevettünk.. Már akkor nagyon jól kezdődött a nyaram,de főleg aminek a legjobban örültem,hogy megismerkedtem egy csodálatos személlyel.És így folytatódtak a napjaim.Nyár közepe volt,mivel nagyon meleg volt azért fürödtem /medencéztem/ a barátaimmal,jól éreztük magunkat.Közeledett az augusztus és mentem kirándulni.Voltam Bécsben az unokatestvéremnél 3 napig.Autóval mentünk,már nagyon vártam,hogy legyünk ott. 3 óra felé megérkeztünk Bécsbe,majd kimentünk körülnézni aztán Vidámparkba /praterbe/.Nagyon jól éreztük magunkat,sok hintára felültem.Új embereket ismertem meg.Második nap elmentünk vásárolni az unokatestvéremékkel,aztán kimentünk a városba körülnézni.Egy élmény volt ottlenni és nagyon jó volt. Amikor hazajöttem Szent István napok voltak/St.Stefans tagen/.A Szent István napokon szintén a barátaimmal voltam kint,sokat hintáztunk/ringlispíreztunk/,cukrászdába voltunk,fagyiztunk..stb.Egy szóval szuper volt a nyaram. Az idei nyár volt a legjobb. Már most hiányzik :)

KERLEK SEGITSETEK.VASARNAPRA KELLENE,NAGYON SOKAT SEGITENETEK VELE. !!!!!!!!!!!!!! KERLEK :)



2013. szept. 6. 22:47
 1/2 A kérdező kommentje:

és ha lehet NE google fordítóval,mert rosszul fordítja:)

koszonom elore is.

2013. szept. 6. 23:06
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Die Schule endete sich, kam der Sommer, den ich sehr warte. In den ersten Wochen des Sommers machte ich nichts Besonders, lieber war ich mit meinen Freunden und wir gingen aus. Wir machten viele Blödsinne und lachten viel. Dann beginnte mein Sommer sehr gut, aber ich freute mich am besten darüber, dass ich mit einem wunderbaren Person kennengelernte. Und so gingen weiter menie Tage. Es war die Mitte des Sommers, weil es sehr heiss war, badete ich mit meinen Freunden, wohlfülten wir uns. Langsam kam der Augustus und fuhr ich ausflügen. Ich war in Wien deri Tage lang bei meiner Kusine (ha lány). Wir fuhren mit Auto, warte ich scon sehr, dort anzukommen. Um 3 Uhr kamen wir in Wien an, dann gingen wir die Stadt besichtigen und in den Vergnügungspark, Prater. Wir fühlten uns sehr gut und ich saß viele Rutsche auf. Ich kennengelernte neue Menschen. An dem zwiten Tag gingen wir einkaufen mit meiner Cousinen, dann gingen wir in die Stadt, Die Sehenswürtdigkeiten zu beobachten. Es war ein Erlenbiss dort zu sein und Alles war sehr gut. Als ich zu Hause kam, wurden die Sankt Stephan Tage stattfinden. An der Sankt Stephan Tagen war ich ebenfalls mit meinen Freunden. Wir rutscten viel, gingen wir in Konditorei, aßen Eis. Also mein Sommer war super. der diesjährige Sommer war der Beste. ich vermisse ihn shon.



Csak azért mert jó kis gyakorlás volt.

2013. szept. 8. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!