Miért Sima Múlt?

Figyelt kérdés

A kérdéses mondat így hangzik:


One summer evening, a rat crawled past my flip-flop-clad feet while I waited in the checkout line.


Igazából csak azt nem értem hogy ha miközben várakozott és közben ment el mellette a patkány akkor miért nem folyamatos. Van valakinek valamilyen ötlete?


2013. szept. 4. 17:29
 1/6 anonim ***** válasza:
Hibás a mondat. While után mindig folyamatos jön.
2013. szept. 4. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Érdekes. Egy leköszönő egyetemi tanár mondja amikor a nagy csenegében vásáról de immár Bronxban. Gondolom ezért és hasonlókért bocsátották el.
2013. szept. 4. 21:22
 3/6 anonim ***** válasza:
mivan????
2013. szept. 5. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Utánagugliztam és találtam egy hasonló problémát, érdemes lehet megnézned: [link]


Itt azt írja a válaszoló, hogy while után akkor lehet Past Simple, ha az időtől elhatárolódsz, egyértelműen egy múltbeli akciót jelzel vele. Személyes véleményem, hogy az élő beszédben erre közel sem fordítanak akkora hangsúlyt, mint mi magyarok gondolnánk, és a szabályok sem olyan szigorúak, ahogy a jó öreg nyelvtanárok a fejünkbe akarják verni.

2013. szept. 5. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ja, és a fent belinkelt példa erre a mondatra is áll, ott last Christmasről írnak, itt a one summer evening felel meg ennek. Ha jól értelmezem, a mondat alkotója nem akarja kiemelni a várakozás tényét, hosszúságát, ez is ugyanolyan sima esemény az események sorában, mint a többi. Csak hát mi mást rakjon oda, mint while-t. Does it make sense?
2013. szept. 5. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Tehát megmondják hogy mikor. Köszönöm a választ. Természetesen zöld kéz :)
2013. szept. 6. 07:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!