Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan fejleszthetném hatékony...

Hogyan fejleszthetném hatékonyan a hallás utáni szövegértésemet francia nyelvből? Hogyan kell atívan hallgatni egy szöveget? (Részletek a kifejtősben)

Figyelt kérdés

Írásbelim erős alapfokú.

Amit én mondok másoknak, azt általában megértik.

Viszont amit magnóról játszanak le, vagy mások mondanak franciául nem értem.


Tehát jelenleg alapfokon vagyok, de az alapfokú hallás utáni szövegértésem nem megy úgy, ahogy a többi rész.


Az, hogy "hallgass sok francia szöveget" nem jött be.

Ugyanis mit érek azzal, ha nem értem. Olyan, mintha kínait hallgatnék.


Azt mondták néhányan, hogy nem elég hallgatni (még ha csak hallgatom is, és nem csinálok mást közben), hanem aktívan kell hallgatni.


De mit jelent az, hogy aktívan hallgatni?


2013. szept. 21. 09:01
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha nagyon nem értem én azt szoktam csinálni hogy megnyitom a feliratot szövegként, kiszótárazom, hangosan felolvasom párszor van hogy a teljes szöveget, van hogy csak azt ami ilyen fontosabb kifejezésnek tűnik(ezt úgy 3 napig csinálom), utána felirat nélkül megnézem a filmet, nem értem az egészet de már az is sikerélményt okoz amikor mondatonként 2-3 kifejezést felismerek, idővel és gyakorlással egyre jobb lesz.
2013. szept. 21. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Ravel válasza:

Én angolnál alkalmaztam a "hallgass sokat" verziót és szerintem van értelme. Rengeteg sorozatot néztem de azért rátettem a magyar feliratot. Persze azt el kell fogadni, hogy ez nem egy hét alatt fog javítani a tudásodon.

Most franciát is tanulok és azzal is biztos, hogy fogok így is gyakorolni.

2013. nov. 10. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Szia Ravel!


Köszi, hogy válaszoltál a kérdésemre!

Megkérdezhetem, hogy Te egyedül tanulod a franciát?Melyik könyvből és/vagy milyen módszerrel?

2013. nov. 10. 17:08
 4/4 Ravel válasza:

Szia! A franciát még csak három hónapja tanulom külön tanárnál heti 3 órában és elég jól haladunk. A france euro express könyvből (már túl vagyunk a felén). Különösebb nyelvérzékem sajnos nincs, de mivel régóta érdekel ez a nyelv inkább hobbinak tekintem mint tanulásnak. A heti három órát egy nap szoktuk tartani így egy hetem van felkészülni a következő órára, de volt már hét mikor behavaztam és csak a hf-t tudtam gyorsan összedobni akkor az meg is látszott az órai teljesítményemen. A hallgatás még nekem sem megy jól, de biztos vagyok benne, hogy rá fog állni majd a fülem a franciára is. Azt amit mondanak már értem helyenként, de még nem tudom azt alkalmazni ami angolból már jól megy, hogy figyelek arra amit mond, le is jegyzetelem a választ és közbe tovább figyelem, hogy mit mond még.

Ha van még kérdésed nyugodtan írj itt vagy privátban.

2013. nov. 16. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!